Wszyscy właściciele domków jednorodzinnych, szeregowych i bliźniaków mają powody do zadowolenia. Rządzący przewidzieli wsparcie w wysokości 100 mld złotych na dotacje związane z termomodernizację tym samym decydując się na własną elektrownię możemy liczyć na wsparcie finansowe. Otrzymujemy również wsparcie w budowie instalacji fotowoltaicznych.

W ramach programu „Czyste powietrze” uruchomionym w 2018 roku możemy otrzymać bardzo nisko oprocentowaną pożyczkę na fotowoltaikę lub wsparcie finansowe na termomodernizację. Pożyczka może być spłacana nawet przez 15 lat przez co rata jest niska i stać jest więcej osób na własną elektrownię. Kolejnym działającym już programem jest „Twój prąd”. Przewiduje on wsparcie finansowe w postaci 50 % kosztów budowy własnej elektrowni, lecz nie więcej niż 5000 złotych. Przyznawanie dotacji odbywa się w uproszczony sposób. Dzięki temu możemy wybudować elektrownię nawet o 5000 złotych taniej. Nie należy zapomnieć o kolejnym Rządowym wsparciu w termomodernizacji. Ulga termomodernizacyjna skierowania jest do podatników podatku od osób fizycznych oraz osób opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych właścicieli i współwłaścicieli domków wolnostojących. W ten sposób można odpisać nawet 53 tysiące złotych w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Ta ulga działa od 1 stycznia 2019 roku. Długi okres działania rządowych programów gwarantuje pożądany efekt dla ekologii. W ten sposób rządzący chcą zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych do atmosfery.

Decydując się na instalacje fotowoltaiczna warto wziąć pod uwagę firmę AM Group S.C. Fotowoltaika Bydgoszcz . Zapewnia ona fachowe doradztwo i wykonawstwo, podłączenie instalacji do sieci energetycznej i pomoc w ubieganiu się o dofinansowanie. Ponadto firma ta pomaga Klientom w ubieganiu się o pożyczkę.

Nie warto marnować czasu, bo te programy powstały aby z nich korzystać. Tak więc sami możemy przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Ponadto nowoczesne rozwiązania jakim jest fotowoltaika są opłacalne.

Komentarze  

0 #1 Tomek 2020-01-07 08:51
Zastanawiam się nad montażem takich paneli na dachu planowanego nowego budynku produkcyjnego. W mym przypadku miałbym jakieś 600-900 m2 dachu do wykorzystania. Przy takiej powierzchni myślałem o większej instalacji niż jestem sam w stanie spożytkować przez cały rok. Czy ktoś się orientuje jak jest w tej kwestii ? Czy to by się mi kalkulowało ? Proszę o odpowiedzi.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież