Właściwie dobrane listwy przypodłogowe będą stanowić gustowną ozdobę każdego wnętrza. Żeby jednak do tego doszło, należy dobrać je we właściwy sposób. Jak to uczynić? Przede wszystkim powinno się w tym wypadku wziąć pod uwagę styl wnętrza, z którym mamy do czynienia. Oprócz tego, nie powinno się w tym wypadku zdawać na przypadek.Właściwie dobrane listwy przypodłogowe będą stanowić gustowną ozdobę każdego wnętrza. Żeby jednak do tego doszło, należy dobrać je we właściwy sposób. Jak to uczynić? Przede wszystkim powinno się w tym wypadku wziąć pod uwagę styl wnętrza, z którym mamy do czynienia. Oprócz tego, nie powinno się w tym wypadku zdawać na przypadek.

Do jakiego rodzaju wnętrz będą pasowały białe listwy przypodłogowe proste?

Tego rodzaju listwy, to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy ponad wyszukane wzornictwo, cenią  prosty i ponadczasowy design. Doskonale sprawdzą się one w klasycznych wnętrzach. A wszystko za sprawą tego, że takie listwy przypodłogowe bardzo dobrze będą pasowały do stonowanych kolorów - szerokiej palety brązów oraz szarości. Warto jeszcze dodać, że w przypadku tego rodzaju pomieszczeń, brak zdobień na listach przypodłogowych sprawi, że całość wnętrz nie będzie przerysowana, a wręcz przeciwnie, spójna estetycznie z całością zaaranżowanej już wcześniej przestrzeni. Można również powiedzieć, że właściwie dobrane listwy, będą w tym wypadku stanowiły doskonały sposób na ożywienie, tego klasycznego, w najdrobniejszych detalach wnętrza.

Proste listwy przypodłogowe sprawdzą się oczywiście w różnych innych rodzajach wnętrz. Z pewnością można je również wykorzystać we wnętrzach, które zostały urządzone w stylu francuskim. Dlaczego? Dlatego, że bardzo dobrze komponują się one z opływowymi kształtami mebli, lekko błyszczącymi tapetami i tkaninami, które zostały ozdobione delikatnymi aplikacjami. W takich wnętrzach trzeba jednak uważać, aby we właściwy sposób dobrać ich wielkość. Najbezpieczniej jest się zdecydować na proste i niskie listwy. Wszystko przez to, że taki rodzaj listew doskonale zamaskuje dylatację oraz co istotne, nie będzie się zbyt nachalnie "rzucał w oczy". Po prostu będzie on harmonijnie współgrał z resztą zaaranżowanej już wcześniej przestrzeni i będzie pięknie podkreślał ekskluzywność tego rodzaju wnętrza. Warto również pamiętać o tym, że takie proste listwy przypodłogowe będą pasowały do każdego rodzaju podłogi - nie musi być więc ona wykonana z drewna.

Gdzie sprawdzą się białe frezowane listwy przypodłogowe?

Tego rodzaju listwy z fantazyjnym wzorem będą doskonale współgrały z wnętrzami, które zostały wykonane w stylu wiktoriańskim, humpton. Dlaczego? Bo taki model listwy bardzo subtelnie przywodzi na myśl minione epoki. Może więc stanowić bardzo wyrazisty motyw dekoracyjny w tego rodzaju wnętrzu. Nie tylko ożywi go on w sposób wysublimowany, ale również sprawi, że całość będzie stanowiła spójną kompozycyjnie w najdrobniejszych detalach całość. 

Płytki przypodłogowe frezowane można również wykorzystać we wnętrzach bardzo wyszukanych - takich, które zostały urządzone w stylu np.  schabby chic. Takie wnętrza wyróżnia to, że przeważają w nich elementy wyposażenia, które wcześniej, w sposób celowy, zostały postarzone. Białe frezowane listwy przypodłogowe także można szybko i efektownie postarzyć. Do tego celu wystarczy specjalna farba. Użycie jej spowoduje, że listwy zyskają nieco odmiennego, ale wciąż niezwykle atrakcyjnego charakteru.

Tego rodzaju listwy przypodłogowe można także dopasować do wnętrz zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. W tym jednak wypadku należy zwrócić uwagę, czy wzór z listwy pasuje do charakteru całego wnętrza. I wcale nie chodzi w tym wypadku o to, aby one za wszelką cenę idealnie pasowały do wszystkich detali. Wręcz przeciwnie - można je również dobrać na zasadzie kontrastu. Oczywiście z nim również nie należy jednak przesadzać. Można więc powiedzieć, że w tym wypadku decydujące znaczenie odgrywa własny, subiektywny zmysł estetyczny oraz to, jakiego rodzaju efekt finalny chcielibyśmy uzyskać. Jeśli ma to być przestrzeń pełna kontrastowych i zaskakujących połączeń, to z pewnością można "zaszaleć" i pokusić się o bardziej "zadziorne" wzory na listwach. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami bardziej spokojnych i harmonizujących z całym wnętrzem rozwiązań, to wtedy warto dobrać listwę bardziej "stonowaną" - taką, której wzór będzie w subtelny sposób harmonizował z resztą wyposażenia i wszelkiego rodzaju dodatkami, które już wcześniej zostały do niego dobrane.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież