Wodoodporne materiały bitumiczne zawsze były popularne wśród konstruktorów.

Tę popularność można łatwo wyjaśnić faktem, że ostateczny produkt na bazie bitumu był najtańszą i najtrwalszą opcją i można go zamontować niezależnie, jeśli wyraźnie przestrzega się kolejności prac. Jednak stare materiały hydroizolacyjne z bitumu miały kilka znaczących wad - toksyczność, konieczność obróbki cieplnej przed instalacją, wysoki stopień palności. Teraz rynek oferuje nowoczesne rozwiązania, nie tylko przystępne cenowo, ale także najwyższej jakości w stosunku do swoich starych odpowiedników.




Taśma bitumiczna – czym jest i jakie ma zalety?

Taśma bitumiczna jest specjalnym materiałem polimerowym zaprojektowanym do impregnacji zewnętrznej części konstrukcji, która będzie bezpośrednio narażona na wilgoć. W porównaniu z innymi rodzajami hydroizolacji taśma bitumiczna jest łatwa do ułożenia, nawet bez ogrzewania. Praktycznie nie pali się, a pod wpływem słońca jej właściwości techniczne nie maleją. Wszystko to osiągnięto dzięki zastosowaniu struktury wielowarstwowej w rozwoju materiału. Taśma doskonale przylega do betonu, kamienia naturalnego i sztucznego, drewna, plastiku, ceramiki, metalu. Samoprzylepna warstwa niezawodnie mocuje płótno w jednym miejscu. Może być stosowany w zakresie temperatur od - 40 do + 70 ° bez utraty właściwości eksploatacyjnych. Ma różnorodne kolory, a ponadto istnieje kilka rodzajów wstążek, które można stosować w szczególnych warunkach. Chroni powierzchnię przed korozją i erozją, a także przed chemikaliami. Niektóre taśmy bitumiczne są w stanie częściowo naprawić uszkodzone obszary. Nowa generacja hydroizolacji taśm pozwala im być skuteczną przez około 40 lat bez konieczności napraw i wymiany.

Zastosowanie

Taśma bitumiczna służy do uszczelnienia piwnicy, fundamentu, dachu, zaopatrzenia w wodę, a także do zamykania otworów i małych pęknięć w połączeniach. Obecność kilku warstw na taśmie czyni ją bardziej uniwersalną pod względem zastosowania. Aby zminimalizować naturalne wady, jakie ma bitum, postanowiono umieścić go między dwiema warstwami ochronnymi, więc taśma składa się z dwóch zewnętrznych warstw i wewnętrznego - zmodyfikowanego bitumu, który absolutnie nie przepuszcza wilgoci. Zewnętrzne warstwy - blacha aluminiowa lub miedź, pomagają chronić materiał przed negatywnym wpływem chemikaliów i temperatury zewnętrznej. Dzięki klejowi taśmę można przymocować nawet na idealnie gładkiej powierzchni. Umożliwia to uszczelnienie wielu różnych konstrukcji, w tym dachów o złożonej architekturze.

http://pebit.pl/tasma-uszczelniajaca


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież