czesci-do-maszyn-budowlanych
Maszyny budowlane to bardzo złożony sprzęt, który każdego dnia wykonuje ciężką pracę. Nic więc dziwnego, że z czasem pewne ich elementy zużywają się, inne zaś ulegają awarii.


W takiej sytuacji stajemy przed koniecznością wymiany części na nowe. Dla wielu osób jest to sprawą dość problematyczną. Nie wiemy bowiem czy zdecydować się na oryginalne części nowe, używane, czy też może lepiej postawić na tanie, nowe zamienniki? Przekonajmy się więc o czym warto wiedzieć przy ich wyborze.

Pomyśl o częściach zamiennych zanim dojdzie do awarii

W przypadku maszyn budowlanych do awarii dochodzi najczęściej w czasie pracy. Tymczasem każdy dzień, a nawet godzina jej przerwania oznacza poważne straty finansowe. Dlatego też o dostęp do części zamiennych do maszyn budowlanych warto zatroszczyć się odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze dojdzie do ich uszkodzenia. Warto znać dystrybutora, który jest nam w stanie zaoferować części do maszyn budowlanych takie jak np. tuleje i sworznie do koparek. Stały kontakt z dystrybutorem oraz spisane numery seryjne maszyny budowlanej sprawią, że niezbędne elementy zamówimy szybko i sprawnie. Jedną z firm, która może zagwarantować nam taką pomoc jest http://polparts.pl/


Oryginalne czy zamienniki?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób odpowiedzialnych za stan techniczny maszyn budowlanych. Nie da się bowiem ukryć, że zamienniki kuszą swoją niską ceną, dzięki której naprawa maszyny budowlanej może być tańsza nawet o kilkadziesiąt procent. Niestety, decydując się na nie mamy pewności, że zostały wykonane z odpowiednich materiałów, które są w stanie wytrzymać duże obciążenia podczas pracy na budowie. Dlatego też czasami okazuje się, że zakup zamiennika był tylko pozorną oszczędnością, ponieważ w którym czasie ponownie musimy dokonać wymiany.
Warto więc stawiać na firmy takie jak http://polparts.pl/czesci-do-koparek/, która oferuje części do koparek Volvo. Wbrew pozorom, nie oznacza to wcale znacznie większych wydatków./p>

 

Dlaczego nowe części to najlepszy wybór?

Poszukując oszczędności często stawiamy również na zakup tych, które były już używane poprzednio w innej maszynie budowlanej. To kolejny błąd, przez który możemy spotkać się nie tylko z ponownym problemem z awarią, ale nawet z uszkodzeniem innych elementów maszyny. Pamiętajmy, że kupując używane części do ładowarek Volvo nie mamy pewności w jakiej maszynie były zamontowane, oraz jaki był ich okres eksploatacji. Sprzedawcy bardzo często robią wszystko by ukryć widoczne ślady eksploatacji lub ewentualne uszkodzenia danej części. W efekcie wydajemy pieniądze a maszyna budowlana w dalszym ciągu pozostaje niesprawna. Co więcej, często nie mamy możliwości zwrotu i odzyskania pieniędzy za zakup części używanych. Warto więc być uważnym,

Podsumowując, maszyny budowlane pracują w naprawdę trudnych warunkach. Dlatego też nie warto iść na kompromisy i stawiać przede wszystkim na nowe części, które zostały stworzone przez producenta maszyny. Da nam to pewność, że jest ona naprawiona w sposób skuteczny, bezpieczny i trwały.

Komentarze  

+1 #1 Części CAT 2020-09-02 11:14
Myślę, że warto skupić się na jakości części, które planujemy założyć do swojego sprzętu. Podzespoły z lepszej jakości materiałów, z pewnością wydłużą żywotność naszej maszyny. Ostatnio mechanik polecił wymianę wału, ponieważ ten, który aktualnie był założony, po prostu się zepsuł. Postanowiłem zainwestować w sprzęt z lepszego sklepu oraz polecany przez znajomych, nie zawiodłem się. Od roku nie mam, żadnych problemów związany z moją koparką.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież