Do wykonywania odwiertów w pionie przeznaczone są specjalistyczne maszyny wyposażone w solidne i trwałe wiertła, niepodatne na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. Pozwalają na skuteczną pracę nawet w bardzo twardym materiale skalnym.


Nowoczesne wiertnice pionowe pozwalają na sprawne prowadzenie prac, gdzie konieczne jest wykonanie przewiertu wertykalnego lub wykonanie otworu. Dzięki osadzeniu na podbudowie samochodu ciężarowego stanowią praktyczne i mobilne maszyny wiertnicze.Jak działają profesjonalne wiertnice pionowych?

Budownictwo instalacyjne oraz mieszkaniowe to główne branże, które korzystają z zalet, jakie dają innowacyjne rozwiązania wiertnicze. Zasada ich działania opiera się na wykorzystaniu specjalnie skonstruowanej, przesuwnej obrotnicy z wydajnym napędem hydraulicznym.

Zastosowany tutaj ruch obrotowy pozwala sprawnie i bezpiecznie napędzić przyrząd używany do wykonywania odwiertu. Profesjonalna wiertnica pionowa współpracuje również z podnośnikiem, który umożliwia jej bezproblemowe i szybkie unoszenie oraz opuszczanie.

Gdzie są wykorzystywane wiertnice geologiczne?

Prosta konstrukcja i bezproblemowa obsługa sprawiają, że urządzenia są wykorzystywane przez profesjonalistów z wielu dziedzin. Wśród ich zastosowań można wymienić m.in.:

  • prace wydobywcze w górnictwie,
  • prowadzenie projektów instalacyjnych,
  • wiercenie szybów pod studnie,
  • wzmacnianie przydrożnych osuwisk.

Specjalistyczne wiertnice geologiczne znajdują także zastosowanie w trakcie wykonywania specjalnych ekspertyz hydrotechnicznych z zakresu badania poziomu przepuszczalności gleby.

Jakie są zalety korzystania z wiertnic geotechnicznych?

Szerokie spektrum aplikacji wynika z wymiernych zalet stosowania tych urządzeń wiertniczych. Jakie są ich zalety?

  • Pozwalają na prowadzenie prac w dowolnym materiale – glebie, jak i skale.
  • Umożliwiają głębokie i bezpieczne osadzanie elementów konstrukcyjnych.
  • Charakteryzują się cichym, a zarazem bardzo precyzyjnym działaniem.

Jeżeli szukasz sposobu na szybkie przeprowadzenie odwiertu pionowego w miejscu charakteryzującym się trudnymi warunkami terenowymi, to wiertnica geotechniczna będzie doskonałym wyborem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież