Chcesz zapewnić swoim pojazdom ochronę? Zastanawiasz się, czy wiata garażowa odpowie na wszystkie Twoje potrzeby? Dowiedz się, czym jest i jakie są zalety tego rodzaju konstrukcji drewnianych.


Wiata garażowa – co to takiego?

Wiata garażowa to drewniana konstrukcja, której głównym zadaniem jest zapewnienie ochrony pojazdom. Jest to dość lekka konstrukcja, która wsparta jest na słupach. Może posiadać ściany, ale może być ich również zupełnie pozbawiona. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu konstrukcji, które w idealny sposób można dopasować zarówno do elewacji domu, jak i przestrzeni ogrodowej. Wiata znacznie różni się od garażu nie tylko ze względu na wygląd, ale również pełnione funkcje.


Zalety wiat garażowych

Wiaty garażowe posiadają kilka istotnych zalet, które sprawiają, że są dość popularnymi rozwiązaniami zarówno przy domach jednorodzinnych, jak i przy mniejszych domkach letniskowych. Ich podstawową funkcją jest osłanianie samochodów oraz innych sprzętów przed deszczem, śniegiem oraz promieniami słońca. Zaletą tego typu rozwiązania jest również jego cena. Drewniane konstrukcje to koszt zdecydowanie niższy niż np. murowane garaże, które są częścią domu. Ponadto wiaty zajmują zdecydowanie mniej miejsca, co ma duże znaczenie w przypadku działek o mniejszej powierzchni.

Kolejnym ogromnym plusem drewnianych wiat garażowych jest estetyka. Drewno prezentuje się niezwykle uroczo w otoczeniu zieleni. Konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej i doskonale komponuje się z ogrodem. Można również wykorzystać wiatę jako element przestrzeni wypoczynkowej. Otwarta forma konstrukcji umożliwia zorganizowanie spotkania towarzyskiego w letnie dni. Ze względu na zadaszenie nie straszny będzie również deszcz.


Trwałość i piękno drewna

Wiaty garażowe pochodzące od producenta Kempar wykonane są z wysokiej jakości drewna, które oprócz swojego piękna cechuje się również wyjątkową trwałością. Drewno jest materiałem odpornym na wiele czynników zewnętrznych, dzięki czemu prezentuje się nienagannie przez wiele lat. Właściwa pielęgnacja drewna i odpowiednio przygotowane podłoże pod konstrukcję przedłużą jej trwałość i nienaganny wygląd. Wiata garażowa zrobiona z drewna umożliwia również rozbudowę w dowolnym momencie. W każdej chwili można wzbogacić ją o dodatkowe elementy, które zmodyfikują bądź rozszerzą pełnione przez nią funkcje.


Wiata garażowa a garaż

Wiata garażowa to tańsza alternatywa garażu. Jest to rozwiązanie, które oprócz korzystnej ceny może być również rozwiązaniem znacznie bardziej estetycznym. Drewniane wiaty mogą stać się doskonałą ozdobą ogrodu, szczególnie jeżeli posiadają ażurowe ściany, które można obsadzić pięknymi pnącymi kwiatami. Ponadto drewno doskonale współgra z ogrodową przestrzenią, a elewacja domu nie jest zdominowana przez garażową bramę.

Wiata garażowa to rozwiązanie dla wszystkich, którzy niekoniecznie chcą posiadać lub mogą posiadać garaż w domu. W zależności od rodzaju konstrukcji wiata może zostać ustawiona przy budynku mieszkalnym bądź w głębi ogrodu. Niekoniecznie musi pełnić rolę zadaszenia jedynie dla samochodu. Z powodzeniem można stworzyć w niej miejsce wypoczynku czy też mini warsztat.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież