Prace budowlane i rozbiórkowe skutkują w powstaniu sporej ilości gruzu. To odpady, które wymagają odpowiedniego zagospodarowania. Co zrobić z gruzem po budowie i wyburzeniu? Jest kilka sposobów, dlatego warto poznać je wszystkie.

Gruz, czyli poważny problem

Po budowie, remoncie czy wyburzeni – gruz to problem, z którym nie każdy wie, jak sobie poradzić. Nie można po prostu wyrzucić go do śmieci, ponieważ jest on odpadem wymagającym specjalnego utylizowania zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o odpadach. Gruz może być ponownie przetworzony, na przykład może być wykorzystany jako materiał budowlany do wykonania drogi czy pojazdu, ale również niektóre typy odpadów muszą być poddane specjalistycznemu zagospodarowaniu, na przykład te zawierające rakotwórczy azbest.

Jak pozbyć się gruzu?

Zwykły gruz, na przykład betonowy, ceglany czy ceramiczny można ponownie wykorzystać, a wtedy, gdy nie będzie on już potrzebny, można przekazać go do punku albo do firmy zajmującej się jego odbiorem. Osoby prywatne mogą wykorzystać PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znajduje się on w każdej gminie i odbiera od jej mieszkańców różne odpadki. Jest jednak jeden problem – trzeba dostarczyć je samodzielnie. W przypadku mniejszej ilości gruzu to zwykle żaden problem – wtedy jego wyrzucenie nie jest związane ze sporym kosztem. Gdy jednak jest go sporo, w takim przypadku warto skorzystać z fachowego wsparcia. Najlepszym rozwiązaniem są wtedy firmy wykonujące wywóz gruzu Gliwice są jednym z tych miast, gdzie można skorzystać z takiej obsługi. Pracownicy firmy odbiorą gruz i zutylizują go zgodnie z przepisami. To zdecydowanie łatwiejsza, wygodniejsza opcja niż samodzielne zajmowanie się przewozem odpadów.

Kontener na gruz – usuwaj odpadki na bieżąco

Firmy zajmujące się wywozem gruzu mogą również zaproponować swoim klientom kontener na gruz Gliwice także są tu miastem, gdzie można go zamówić. Kontener na gruz pozwala na jego systematyczne usuwanie. Wtedy na bieżąco można usuwać odpadki powstałe podczas prac budowlanych, rozbiórkowych czy remontowych, a dzięki temu na placu budowy czy w domu lub w mieszkaniu nie gromadzi się nadmiar gruzu. Firmy dostarczające kontenery posiadają różne pojemności tych pojemników do wyboru, dlatego można dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb. Po zapełnieniu kontener będzie odebrany i przewieziony do miejsca, w którym nastąpi legalna utylizacja jego zawartości. Pozbycie się gruzu nie musi być zatem skomplikowane. Wystarczy jeden telefon do firmy, która zajmuje się jego odbiorem i utylizacją!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież