Czy wiesz, że barwy otoczenia, w jakim przebywasz, wpływają na Twój nastrój? Warto o tym pamiętać, planując aranżację wnętrza. Dzięki odpowiedniemu doborowi odcieni, stworzymy wnętrze, do którego przyjemnie będzie wracać. Zobacz, jakie możliwości daje paleta kolorów Jedynka i zainspiruj się!

Koncepcja dopasowana do Ciebie 

Projektując wystrój wnętrza, zaczynamy od wyboru koloru ścian i podłóg. To one stanowią podstawę aranżacji, do której dopasowujemy resztę. Jeżeli chcemy, aby pokój był jasny, a jednocześnie przytulny, dobrym rozwiązaniem będą barwy pastelowe, kojarzące się z latem i beztroskimi chwilami w podróży. Wybierz takie kolory, które wprowadzą Cię w dobry nastrój i przywołają przyjemne wspomnienia. Gdy masz już w głowie koncepcję, możesz przystąpić do działania.

 

Jak dobrać odpowiedni odcień z palety kolorów Jedynka? 

Przytulne wnętrze niejeden ma odcień... Wiele zależy od przeznaczenia danego pomieszczenia. Niektóre mają pobudzać nas do działania, inne sprzyjać koncentracji lub też wyciszać i pozwalać zasnąć. W sypialni postawmy na bardziej neutralne, lekkie aranżacje, które utulą nas do snu i pozwolą obudzić się w dobrym nastroju. W palecie kolorów Jedynka znajdziecie delikatne odcienie takie, jak Letnie niebo, Bujamy w obłokach czy Popielata harmonia. Te kolory z pewnością pozwolą odpłynąć wieczorem w senne marzenia. 

Inne kolory warto dobrać do pokoju dziennego, w którym szukamy zarówno spokojnych, ciepłych chwil, jak i rozrywki. Tutaj warto zdecydować się na żywe, słoneczne kolory w pastelowych odcieniach. Bursztyn na plaży, Morelowa fantazja lub Wiosenna trawka stanowią przyjemne tło życia rodzinnego i towarzyskiego.

W przypadku pokoju dziecięcego ściany powinny być pogodne i uspokajające. Miętowy aromat albo Różana idylla pozwolą dziecku czuć się bezpiecznie i pobudzą jego fantazję. Natomiast urządzając gabinet najlepiej wybrać barwę, która nie będzie nas rozpraszać - w skupieniu się na pracy pomoże Szary amulet. 

 

Białe ściany - jakie kroki aranżacyjne podjąć? 

Jeśli zależy nam na rozjaśnieniu wnętrza lub preferujemy klasykę, z najlepiej sprawdzi się Jedynka Perfekcyjna Biała lub  Jedynka Śnieżnobiała. W takim wypadku przytulny efekt osiągniemy za pomocą odpowiedniego doboru mebli i dekoracji. Nawet w minimalistycznym wnętrzu można stworzyć kameralny nastrój, posiłkując się stylowymi dywanami, roślinami doniczkowymi, obrazami czy rzeźbami. Warto zastanowić się także nad ciepłym akcentem kolorystycznym, który przełamie ascetyczną biel, może być nim na przykład fotel albo lampa. 

 

E-malarz 

Planujesz mały remont, ale wolisz sprawdzić efekt przed wyborem koloru? Skorzystaj z narzędzi online, takich jak e-malarz Jedynki. Dzięki temu narzędziu sprawdzimy, jak na naszej ścianie prezentują się poszczególne kolory z palety Jedynka. Pora na wirtualny eksperyment! 

www.farbyjedynka.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież