Instalacje to jedna z najważniejszych elementów domu, o które warto zadbać. Przełoży się to na komfort użytkowania domu, bezpieczeństwo, brak konieczności przeprowadzania remontów. Jedną z najważniejszych kwestii jest wykonanie odpowiedniej instalacji odgromowej.

Budowa domu zdecydowanie wiąże się z koniecznością podejmowania naprawdę różnorodnych decyzji dotyczących nie tylko sposobu budowania oraz wyposażenia, ale również zabezpieczenia wszelkiego rodzaju. Ochrona domu ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla komfortu fizycznego, ale również psychicznego. Pozwala spokojnie myśleć o przyszłości, dbać o sprawy codzienne, realizować obowiązki, relaksować się.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że bezpieczeństwo w domu definiowane jest na wiele sposobów. Bezpiecznie wykonane instalacje, antywłamaniowe drzwi, solidne okna, profesjonalny alarm czy system monitoringu. O tym pamiętamy. A szczególnie warto pamiętać również o profesjonalnej ochronie odgromowej. Czym ona jest, jak działa, na co zwracać uwagę przy montażu i jak wybrać wykonawcę? Odpowiadamy na pytania.

Czym jest instalacja odgromowa?

Zadaniem instalacji odgromowej jest skuteczna ochrona budynku przed uderzeniem pioruna oraz jego skuteczne i co najważniejsze szybkie odprowadzenie energii do ziemi. Tego rodzaju instalacja to w gruncie rzeczy połączenie elementów, których zadaniem jest przejęcie energii pochodzącej z pioruna oraz niedopuszczenie do tego, aby dom kolokwialnie rzecz ujmując się spalił. Instalacja odgromowa składa ze zwodów pionowych i poziomych (montowanych na dachu), przewodów odprowdzających (które odprowadzają energie) oraz uziomu (np. bednarki lub prętów ocynkowanych). Prawidłowo wykonana instalacja odgromowa to gwarant bezpieczeństwa w czasie burzy.

Kiedy warto montować instalację?

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie swoim i bliskich, wiemy że strefa w której mieszkamy jest bardzo aktywna burzowo, zdecydowanie warto zainwestować w instalację. Ochrona odgromowa poprawi komfort mieszkania.

Kto zajmuje się wykonaniem instalacji?

Wykonaniem profesjonalnej instalacji odgromowej zajmują się wyspecjalizowane firmy, które posiadają nie tylko odpowiednie uprawnienia, ale także wiedzę i doświadczenie. Każdy budynek jest inny i trudno wskazać szablon, według którego należy wykonać instalację. Mając odpowiednią wiedzę można właściwie zaplanować rozmieszczenie zwodów oraz skutecznie wykonać uziemienie. W żadnym razie nie warto wykonywać instalacji samodzielnie, a wesprzeć się pomocą profesjonalnej firmy, jak https://izosky.pl/, która ochronę odgromową obiektów mieszkalnych, usługowych i przemysłowych zna od podstaw.

Jakie są najważniejsze zalety ochrony odgromowej?

Stale zmieniający się klimat sprawia, że burze są coraz groźniejsze i występują częściej. Ochrona odgromowa pozwala skutecznie zabezpieczyć budynek na wypadek bezpośredniego uderzenia pioruna. Oprócz tego:

- ochrania obiekt przed poważnym uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem,
- ogranicza ryzyko pożaru,
- ogranicza ryzyko utraty dorobku całego życia,
- pozwala na uniknięcie poważnych strat finansowych oraz utraty dachu nad głową,
- zwiększa bezpieczeństwo i komfort mieszkania.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież