Ocieplenie budynku spędza ci sen z powiek? Martwisz się, że dokonasz złego wyboru i będziesz go żałował przez bardzo długi czas?

Niestety zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór ocieplenia nie jest taki łatwy, jakby się mogło wydawać. Wyszukiwarka kieruje nas do bardzo wielu różnych producentów, którzy dostarczają różnorodne styropiany – grubsze, cieńsze, różniące się przeznaczeniem itd. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru? Jak wybrać styropian, który będzie nam służył przez lata? Po przeczytaniu poniższego artykułu na pewno będziesz ekspertem w tej dziedzinie! Zachęcamy do lektury!
Większość z nas słysząc hasła „tani styropian” lub „dobry styropian” myśli o jego cenie. I to jest błąd. Tani styropian oznacza, że po jego nałożeniu właściciel budynku odczuje oszczędność na ogrzewaniu. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić pieniądze zimą, kieruj się jakością, a nie ceną styropianu. Doskonała jakość to także gwarancja odpowiedniej temperatury mieszkania latem. Wybierając styropian należy kierować się przede wszystkim racjonalnością, ale czym jeszcze?

Styropian elewacyjny

Idealnym materiałem do izolacji termicznej wykorzystywanym w czasie elewacji budynku jest styropian elewacyjny, ze względu na niską cenę oraz łatwość montażu. Na jego temat można powiedzieć bardzo dużo dobrego, ale na potrzeby tego artykułu wystarczy wspomnieć o jego ogromnej popularności, wielu pozytywnych opiniach oraz polecaniu go przez największych ekspertów w dziedzinie ocieplania budynków. Warto go kupić, ale najpierw należy zwrócić uwagę na kilka jego parametrów:

• Podstawową rzeczą, którą należy sprawdzić jest cena, a dokładniej sposób jej przedstawienia. Cena może być podana jako koszt całej paczki lub jednego metra sześciennego. Każdy producent wycenia swoje materiały w nieco inny sposób, co w dużej mierze jest związane z rodzajem styropianu oraz indywidualnym naliczaniem marży. Niestety paczka paczce jest nierówna, zależy od grubości oraz wykończenia płyt. Na pierwszy rzut oka, niższa cena może okazać się nieopłacalna, bowiem paczka zawiera mniej płyt, za to szerszych. Koniecznie zwróć na to uwagę;

• Równie istotny jest także parametr lambda styropianu. To od niego zależy, ile zaoszczędzisz w czasie zimy na rachunku za ogrzewanie. Niższa wartość lambda zapewnia lepszą izolację, przy takiej samej szerokości płyty styropianu. Oznacza to, że niższy parametr lambda styropianu zapewnia większą oszczędność na ogrzewaniu. Warto to sobie wziąć do serca;

• Tak jak już wspomnieliśmy, najważniejszy jest parametr lambda, zatem wybierając grubość styropianu nie kieruj się zasadą „im grubszy, tym lepszy”, niestety jest to mylne założenie. Zwróć oczywiście uwagę na szerokość płyt styropianowych, ale kieruj się prawidłowym zapewnieniem oporu cieplnego izolacji tak, aby zaoszczędzić na rachunku za ogrzewanie. Oczywiście wybierając właściwszy styropian musisz liczyć się z większymi kosztami, ale uwierz nam, że inwestycja się zwróci i to w niedługim czasie;

• Musimy cię uczulić na dodatkowe, niestety niemałe, koszty związane z transportem styropianu na budowę. Nie jest to tania usługa, jeśli nie sprawdzisz jej z wyprzedzeniem. Nasza rada? Zawsze wcześniej sprawdź jaki procent zakupu stanowi koszt dostawy, porównaj różne oferty w Internecie, sprawdź czy najbliższa hurtownia nie umożliwia darmowego transportu styropianu i wybierz najlepszą możliwą opcję. Gwarantujemy ci, że istnieją sklepy oraz hurtownie, które nie pobierają opłaty za dostawę, np. ze względu na niedużą odległość dzielącą dostawcę i odbiorcę. W ten sposób możesz zrezygnować z niepotrzebnego wydatku, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup czegoś innego;

• Ważnym elementem, różniącym różne rodzaje styropianu jest także jego kolor. Styropian szary, czyli taki, który zawiera grafit, zapewnia lepszą termoizolację, niż styropian biały. Jeśli jednak bardziej zależy ci na uniknięciu mostków termicznych, wybierz styropian frezowany.

Najlepsza hurtownia styropianu

Jak wybrać najlepszą hurtownię styropianu? Warto przejrzeć oferty internetowe oraz odwiedzić hurtownie lokalne. W ten prosty sposób możesz w krótkim czasie porównać ceny, rabaty, promocje oraz koszty dostawy różnych firm i wybrać najlepszą dla siebie.

Styropian Swisspor – hurtownia Szczecin

Jeśli jednak szukasz najlepszej oferty, sprawdzonych doradców oraz przystępnych cenowo ofert, odwiedź hurtownię w Szczecinie. Wybierając ofertę firmy Swisspor zapewnisz sobie dopasowanie idealnych parametrów styropianu, o których pisaliśmy wyżej. Hurtownia styropianu Szczecin to racjonalny wybór!

undefined

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież