Stylowe, solidne ogrodzenie to podstawa otoczenia każdego domu. Umożliwia nam cieszenie się przydomowym ogrodem wolnym od intruzów, zaś odpowiednio dobrana stylistyka płotu idealnie podkreśli charakter budynku. Należy jednak pamiętać, że nawet najskuteczniejsze ogrodzenia wymagają odpowiedniego umocnienia. Z pomocą przychodzi popularne rozwiązanie, jakim jest prefabrykowana podmurówka do ogrodzenia. Odpowiednio dobrana, podmurówka nie tylko usztywnia konstrukcję, ale też znacznie poprawia prezencję ogrodzenia. W artykule opowiemy, dlaczego warto sięgnąć po tego typu rozwiązanie.

Czy podmurówka jest obowiązkowa?

Podmurówka ogrodzeniowa jest umocnieniem cenionym zarówno za pożyteczność, jak i estetykę, jednak wiele osób często szuka alternatyw, niekiedy rezygnując całkowicie z jakichkolwiek umocnień. Nie jest to zbyt mądre rozwiązanie – chociaż część ogrodzeń, szczególnie tych osadzonych na bardzo równym gruncie, faktycznie zachowuje względną stabilność bez podmurówki, jej obecność w dalszym ciągu poprawia zarówno ich trwałość, jak i estetykę. Z tego powodu, z umocnień do ogrodzenia powinni korzystać wszyscy posiadacze płotów. Szczególnie, że konstrukcje tego typu są przez cały czas wystawione na działanie różnych czynników, takich jak wiatr czy ich własny ciężar.


Estetyka podmurówek

Dość częstym argumentem, przytaczanym przez przeciwników umocnień, jest stwierdzenie, że betonowa podmurówka zaburza design samego ogrodzenia. Nic bardziej mylnego – na rynku bez trudu znajdziemy wysokiej jakości podmurówki, odznaczające się zróżnicowanym designem. Dzięki temu, bez trudu wkomponujemy umocnienie zarówno w ogrodzenie ceglane, jak i łupane, nawiązujące wizualnie do naturalnego piaskowca. Gotowe podmurówki pod ogrodzenie tego typu znajdziemy w ofercie uznanej, polskiej firmy Velago.


Praktyczne zastosowanie podmurówek betonowych

Podmurówka do ogrodzenia to nie tylko zwiększony poziom stabilności konstrukcji. Ich obecność ma pozytywny wpływ także i na inne aspekty eksploatacji płotu. Należy do nich m.in. zapewnienie ogrodzeniu większej odporności na korozję. Podmurówka zatrzymuje sporą część wilgoci, która normalnie zdołałaby naruszyć strukturę płotu. Właściciele przydomowych trawników z pewnością docenią fakt, że umocnienie utrudnia rośnięcie trawy bezpośrednio pod ogrodzeniem, ułatwiając równocześnie regularne koszenie w jego pobliżu.

Betonowa podmurówka to również znakomite rozwiązanie dla właścicieli psów oraz osób, których sąsiedzi trzymają czworonoga w ogródku. Zwierzęta te lubią poznawać nowe tereny, przekopując się często pod ogrodzeniem. Solidna podmurówka umożliwi zapobiegnięcie zaginięciu zwierzęcia lub wtargnięciu obcego psa na nasz teren. Jeśli weźmiemy tu pod uwagę również ewentualne zniszczenia w ogrodzie, towarzyszące tego typu sytuacjom, zakup podmurówki z pewnością okaże się wartościową inwestycją.


Przystępność podmurówek gotowych

W przeciwieństwie do swoich wylewanych odpowiedników, wykorzystywanych głównie do zabezpieczenia bardzo ciężkich konstrukcji, gotowe podmurówki pod ogrodzenie są bardzo przystępnym rozwiązaniem, ponieważ prefabrykaty trafiają do nas w formie gotowych modułów, łączonych podczas montażu na wzór klocków, ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Przekłada się to na niższą cenę przygotowania fundamentów.

Co więcej, gotowa podmurówka ogrodzeniowa może być montowana nawet w upalne dni oraz w temperaturach minusowych. Nie musimy czekać na temperatury sprzyjające pracom z wylewanym cementem. Dzięki temu, osoby planujące zabezpieczenie swoich ogrodzeń nie muszą czekać z inwestycją na odpowiednią porę roku. Bardzo prosta jest również ewentualna wymiana podmurówek prefabrykowanych. Umocnienie możemy zastąpić nowym, bez konieczności demontażu ogrodzenia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież