Domy z prefabrykatów drewnianych cieszą się coraz większym powodzeniem nawet w naszej szerokości geograficznej.

Zmieniają się materiały oraz projekty, ewoluują oczekiwania i choć można wskazać liczne wady tego typu inwestycji, to jednak doskonale wpisuje się ona w potrzeby Polaków. Popularność domów drewnianych w technologii szkieletowej wynika z tego, że są tanie, oszczędne w eksploatacji, a także ekologiczne i zdrowe. Świetnie wpisują się w modny skandynawski styl.  Producent domów szkieletowych oferuje szereg różnych możliwości, więc każdy klient z pewnością znajdzie projekt szyty na miarę.

Moda na domy szkieletowe

Domy szkieletowe producent https://www.tadeks.pl/ stawia na specjalnych stelażach. Do nich przymocowuje się wielowarstwowe ściany. Oczywiście, aby powstała taka konstrukcja, niezbędne jest wykonanie płyty fundamentowej. W niej osadza się kotwy z metalu i można rozpocząć budowę domu. Tę można kontynuować w każdych warunkach atmosferycznych, co niewątpliwie przyspiesza całą inwestycję. Przy planowaniu każdego z etapów trzeba oczywiście znaleźć fachowców, którzy zajmują się budową domów szkieletowych. Poza tym trzeba zadbać o jakość wszystkich materiałów. Budowa domu szkieletowego wymaga dużej dokładności i przestrzegania zasad, a także położenia prawidłowo instalacji.  

Kilka słów o budowie domu w technologii szkieletowej

Wśród zalet domów szkieletowych przede wszystkim wymienia się krótki czas budowy. Doświadczeni fachowcy są w stanie postawić taką konstrukcję w trzy miesiące. Dla porównania dom murowany buduje się najczęściej przez dwa lata. Poza tym domy szkieletowe są tańsze. Z jednej strony wynika to z tego, że budowa jest dużo krótsza. Poza tym mniej kosztują także materiały. Bez problemu można także domy prefabrykowane rozbudować. Po prostu dostawia się kolejny stelaż i się go obudowuje oraz oczywiście wykańcza. Tu niezwykle ważna jest szczelność izolacji.

To będzie dom energooszczędny, w którym będzie panował swoisty mikroklimat. Ciężko się dziwić, bo przecież głównym budulcem jest drewno. Przy budowie domu wykorzystuje się także wełnę mineralną, tynk organiczny oraz płyty gipsowo-kartonowe. Nie ma natomiast sztucznych materiałów i dlatego mieszkańcy mogą liczyć na przyjazne warunki do mieszkania, a w dobrze zbudowanej posiadłości nie będzie się pojawiać grzyb czy pleśń, a para wodna nie będzie się zbierać.

Wymarzony dom w technologii skandynawskiej będzie również generować oszczędności.  Całość jest świetnie izolowana, więc minimalizuje się straty ciepła, a z drugiej strony konstrukcja chroni przed czynnikami atmosferycznymi.  Poza tym dom szkieletowy jest świetną inspiracją, by zainwestować w odnawialne źródła energii takie jak fotowoltaika czy pompa ciepła. A to się na pewno opłaci.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież