Obfite opady śniegu powodują jego zaleganie nie tylko na chodnikach, ale i na powierzchniach dachów, o czym nie każdy pamięta. Nadmiar śniegu pokrywający dach jest bardzo niebezpieczny, ponieważ jego ciężar może doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji dachu i w konsekwencji stanowić poważne, a nawet śmiertelne zagrożenie dla użytkowników budynków.

Każdy właściciel lub zarządca budynku powinien podjąć odpowiednie kroki, aby uniknąć tego typu wypadków. Odśnieżanie dachów jest obowiązkiem, który regulują przepisy Prawa budowlanego i należy wiedzieć, że każdy obiekt może zostać poddany kontroli przez inspektorów nadzoru budowlanego lub straż miejską w celu sprawdzenia, czy ten obowiązek został dopełniony.Co obejmuje odśnieżanie dachów Wałcz?

Do odśnieżania dachów najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę dysponującą doświadczonymi pracownikami, specjalistycznym sprzętem ułatwiającym pracę na wysokościach i która odpowiednio zabezpieczy pobliski teren na czas usuwania śniegu z dachu.

Odśnieżanie dachów Wałcz przeprowadzane jest z wykorzystaniem podnośnika koszowego, dzięki któremu możemy działać również w trudno dostępnych miejscach. Zespół fachowców posiadających odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia oraz stosujący się do zasad BHP sprawnie i dokładnie odśnieży dach każdego budynku.

Oprócz warstwy śniegu zalegającej na dachu równie częstym problemem występującym w czasie zimy są sople i nawisy śnieżne pojawiające się np. na krawędzi dachu czy balkonu. Mogą one stanowić duże zagrożenie dla przechodniów, zwierząt czy znajdujących się pod nimi samochodów. Pozbycie się sopli i nawisów pozwala wyeliminować zagrożenie, ale również poprawia estetykę budynków.


Dlaczego warto powierzyć odśnieżanie dachów firmie?

Regularne usuwanie śniegu z powierzchni dachu jest koniecznością, ponieważ im dłużej zalega w danym miejscu, tym jego ciężar wrasta. Samodzielne odśnieżanie dachu bez odpowiednich umiejętności, może być niebezpieczne zarówno dla odśnieżającego, jak i osób postronnych, dlatego polecamy wynajęcie firmy, która zajmie się tym w sposób profesjonalny.

Co zyskujesz:

- eliminacja zagrożenia uszkodzenia konstrukcji dachu i całego budynku,

- bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się wewnątrz budynków oraz w pobliskim otoczeniu,

- ochrona przed zapchaniem oraz uszkodzeniem rynien,

- znakomita organizacja pracy, wiedza i profesjonalny sprzęt pozwalają na szybkie i sprawne wykonanie odśnieżania.

Wybierając odśnieżanie dachów Wałcz, masz pewność, że prace zostaną wykonane dokładnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież