Zastanawiasz się, kiedy wybrać split, a kiedy monoblok?

W takim razie poniższy artykuł jest dla ciebie. Przeczytaj go koniecznie i dowiedz się, czym różni się split od monobloku, która pompa ciepła jest lepsza i jaką pompę wybrać, gdy do wyboru są powietrzne oraz gruntowe.

Powietrzne pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością, dzięki rewolucji technologicznej, ogromnej łatwości instalowania tych pomp oraz niskiemu kosztowi ich zamontowania. Problemem jest w tym przypadku dobór odpowiedniego rodzaju pompy ciepła. Wiele osób ma bowiem problem z określeniem, czy wolą split czy monoblok. Jeśli ty także zmagasz się z tym problemem, przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego m.in. jakie rodzaje pomp ciepła oferuje firma Twój-Instalator Szczecin, jakie są różnice między pompą split, a monoblok oraz która pompa ciepła jest najlepsza właśnie dla ciebie. Dzięki temu bez problemu kupisz najlepszą pompę ciepła oraz unikniesz późniejszych problemów.


Pompy ciepła – instalator Szczecin

Wszystkie pompy ciepła są do siebie podobne, choć istnieje wiele ich rodzajów, różniących się w niewielki sposób. Możesz je wszystkie kupić oraz zamontować w Szczecinie i w jego okolicach bez najmniejszego problemu, wystarczy jedynie, że zlecisz to firmie Twój Instalator. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, którą pompę ciepła wybrać, jak ją zamontować, żeby działała i to w sposób bezpieczny, czy jakie rozwiązania wybrać do swojego domu. W takiej sytuacji bowiem zarówno montażem, jak i doborem odpowiedniej instalacji pompy ciepła zajmie się firma Twój Instalator ze Szczecina. Przedsiębiorstwo to składa się z wykwalifikowanych pracowników o długim stażu pracy, z doświadczeniem i licznych, niezbędnych do tego umiejętnościach, właśnie dlatego warto się z nimi skontaktować.

Zanim jednak zlecisz montaż pomp ciepła w Szczecinie, przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, czym są pompy ciepła split i monoblok.


Gruntowa pompa ciepła – wady i zalety

Powietrzne pompy ciepła czerpią energię z powietrza, a gruntowe z gruntu. Obie jednak służą do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń w domu. Gruntowa pompa ciepła jest bardziej opłacalna w naszym kraju, ponieważ w mroźne dni wyższa temperatura panuje właśnie pod ziemią. Gruntowa pompa ciepła nie wymaga zatem zbyt wiele energii elektrycznej oraz nie wymusza na tobie płacenia wysokich rachunków za ogrzewanie.

Minusem pompy gruntowej jest natomiast cena jej zamontowania. W związku z tym, że energia, którą pobiera, pochodzi z ziemi, musisz mieć dużą działkę oraz pieniądze na zrobienie odwiertów. Jak wynika z dotychczasowych rachunków, cena pompy gruntowej może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.


Powietrzna pompa ciepła – wady i zalety

Pompa powietrzna jest bardzo tania, łatwa i szybka do zamontowania, w przeciwieństwie do gruntowej, ale w czasie zimy, gdy temperatura za oknem spadnie do -10 stopni Celsjusza, musisz dołączyć do jej pracy grzałkę elektryczną. W przeciwnym razie powietrzna pompa ciepła nie spełni swojej roli.


Pompy ciepła do domu jednorodzinnego

W domu jednorodzinnym można zastosować zarówno pompę ciepła monoblok, jak i split. Oba te typy są równie efektywne, ale za pompą split przemawia przede wszystkim bardzo niska cena. Musisz jednak pamiętać, że pompa ciepła split musi być regularnie kontrolowana, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto jej instalacja wymaga pracy przy układzie chłodniczym.

Pompa ciepła monoblok jest droższa, ale jednocześnie jej montaż trwa krócej, jest zdecydowanie łatwiejszy i przede wszystkim obarczony mniejszym ryzykiem popełnienia błędu. Musisz jednak zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem układu, wskutek zamarznięcia jej przewodów.

Sama pompa ciepła jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, niezależnie od tego, którą wybierzesz. Dzięki niej możesz bowiem zaoszczędzić energię, zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie, a także zadbać o ekologiczność w swoim gospodarstwie domowym. Wygodne jest również to, że pompy ciepła są bezobsługowe.

Zainwestuj w pompę ciepła i sprawdź sam, że jest to najlepsze rozwiązanie dla twojego domu.

undefined

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież