Hydraulika siłowa jest niezwykle rozbudowaną dziedziną technologii.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na sprzęt tego typu, znacząco wzrosło również zapotrzebowanie na nowe technologie i badania z nią związane. Dzięki ciągłemu rozwojowi branży hydrauliki siłowej można dziś korzystać z takich rozwiązań jak pompa radialna czy pompa tłokowa osiowa.

Nowoczesne rozwiązania i większe możliwości

Największy rozwój w zakresie hydrauliki siłowej nastąpił z początkiem lat 90-tych, kiedy to rozwiązania mechaniczne w tej technologii zostały połączone z nowoczesną elektroniką. Wraz z doposażeniem mechanicznych pomp hydraulicznych w automatykę i sterowanie, użytkownicy otrzymali większe możliwości wykorzystania pomp i siłowników, a także znacznie zwiększyło się bezpieczeństwo.

Rozwój hydrauliki siłowej miał wpływ na powstanie takich urządzeń jak pompa hydrauliczna tłokowa czy też nowoczesna pompa radialna.

Pompy radialne

Pompa radialna stosowana jest w urządzeniach i instalacjach hydraulicznych, gdzie występuje bardzo wysokie ciśnienie cieczy, nawet dochodzące do 650 bar. Jednak pompy te nie znajdują zastosowania w przypadku dużych przepływów, gdyż ich rozwiązanie mechaniczne sprawia, że przepływ cieczy ze strony zasilania do odbioru jest mocno ograniczony.

Pompa radialna wykorzystuje mimośrodowe osadzenie rotora, co pozwala na posuwisto-zwrotny ruch tłoków i tym samym możliwość pracy przy wysokich ciśnieniach cieczy.

Pompy radialne są stosunkowo wymagające pod względem ewentualnej konserwacji, napraw i regeneracji. Warto więc zlecić takie prace fachowcom na przykład nam w HYDROBIG.

Pompy hydrauliczne tłokowe

Pompa hydrauliczna tłokowa jest pompą osiową, czyli wykorzystującą ruch posuwisto zwrotny tłoków wokół osi. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, stosowane w typowych pompach osiowych, jednak dzięki zastosowaniu prostej osi, sama budowa pompy jest zdecydowanie prostsza, a przy tym urządzenie jest tańsze.

Osiowe pompy hydrauliczno-tłokowe są jednocześnie bardzo wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia, a także niedokładności montażowe. Należy poddawać je regularnym przeglądom i jednocześnie uważnie kontrolować ich stan techniczny. Najlepiej powierzyć to nam – fachowcom z HYDROBIG.

Profesjonalna regeneracja pomp hydraulicznych

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych wymaga wiedzy, posiadania odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Pompy, które są bardzo wrażliwe na wszelkie niedokładności, a także potencjalne zanieczyszczenia, muszę być poddawane regularnym przeglądom. Ich podzespoły powinny być również regularnie regenerowane. Jeżeli chcesz, aby pompa, którą wykorzystujesz w swojej działalności zachowała na lata swoją funkcjonalność powinieneś skorzystać z usług HYDROBIG

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież