Listwy elewacyjne - to dzięki nim możesz stworzyć naprawdę efektowną i stylową ozdobę do drzwi i okien. Jest to element dekoracyjny, który przełamuje monotonię zwykłych ścian i nadaje im zupełnie nową aranżację. Listwy elewacyjne zewnętrzne to motywy zdobnicze cieszące się dużą popularnością w latach przeszłych teraz wracają do łask. Naprawdę duży wybór modeli i wzorów pozwala na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji. W ten sposób można nadać elewacji zupełnie nowej jakości.


Listwy elewacyjne:

  • kątowniki PCV – służą do wykonania zbrojeni narożników w elewacji ociepleniowej. Do walorów użytkowych kątowników można zaliczyć: wzmacnia i zbroi narożnik, nie ulega utlenieniu, jest odporny na wgniecenia, lekki w transporcie i łatwy w docinaniu na wymiar.

  • okapniki – służy do odprowadzania wody z elewacji ociepleniowej. Jego walory użytkowe to: odprowadzanie wody z dala od powierzchni elewacji i wzmocnienie oraz równe i estetyczne wykończenie dołu elewacji. Jest łatwy i szybki w montażu. Na temat okapników można poczytać https://bellaplast.com.pl/katalog-produktow/profile-do-systemow-ocieple/okapniki-bp14-pcv-z-siatka-kapinosy/

  • listwy przyokienne – ten element służy do wykonania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną, a tynkiem strukturalnym. Do walorów należy zaliczyć: brak pęknięć na styku ościeżnicy okiennej i tynku, równe i estetyczne wykończenie tynku wokół okna. Pod okładzinę termiczną nie dostaje się woda. Jeśli chcą Państwo zaznajomić się z tematem listew przyokiennych to polecam 

  • bonie – wykorzystuje się do wykonania ozdobnych boni w elewacji dociepleniowej. Walory to: brak strat kleju i tynku podczas montażu, zacieranie tynku między boniami odbywa się naprawdę bardzo sprawnie. Znacznie przyspieszają prace tynkarskie, dzięki braku straty czasu na klejenie i tynkowanie przy listwach. Idealnie równy kształt, dzięki zewnętrznemu zamknięciu, które usztywnia listwę podczas montażu. Nie występuje „falowanie” listwy.

Te wszystkie elementy wykorzystywane są w systemach ociepleń budynków zwane powszechnie metodą „lekką mokrą”. W ofercie firmy znajduje się pełny asortyment profili wykończeniowych. Dzięki temu znajdą Państwo wszystkie profile niezbędne do wykonania elewacji BSO.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież