Panele dekoracyjne – dlaczego gips?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem zmian w wystroju swojego wnętrza i zamontowaniem paneli gipsowych 3D na ścianie? Decyzja ta z pewnością wiąże się z wieloma pytaniami i wątpliwościami odnośnie możliwościami wykorzystania, instalacją i pielęgnacją tego typu dekoracji. Dziś odpowiadamy na 5 najczęściej pojawiających się pytań dotyczących paneli gipsowych 3D – mamy nadzieję, że rozwiejemy w ten sposób wszystkie Twoje wątpliwości!

Gips jest najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji dekorów z motywem 3D. Płyty gipsowe 3D produkowane są dziś z naturalnego gipsu ceramicznego, który stanowi mieszankę gipsu i minerałów, wzmacnianą dodatkowo włóknem szklanym. Takie panele są przede wszystkim bardzo wytrzymałe, a przy tym odporne na wilgoć. Posiadają one naturalne pH (zbliżone do pH skóry), dzięki czemu możemy ograniczyć ryzyko pojawienia się pleśni i zagrzybień na ścianie.

Czy panele gipsowe 3D wygłuszają pomieszczenie?

Jednym z niezaprzeczalnych atutów paneli gipsowych 3D jest doskonała izolacja zarówno akustyczna, jak i termiczna. Te wyjątkowe dekoracje ścienne zwiększają nieco grubość ściany, a także zwiększają ilość odbić dźwięku, czego efektem jest efekt równomiernego rozprowadzenia dźwięku po całym pomieszczeniu.

Czy panele ścienne 3D można montować w łazience?

Panele gipsowe 3D mogą być instalowane w każdym wnętrzu, jednak w przypadku łazienki warto pamiętać o tym, by nie miały one bezpośredniego kontaktu z wodą. Dobrym rozwiązaniem jest zatem dodatkowa impregnacja poszczególnych elementów, by ochronić je przed działaniem wody, a także pomalowanie odporną na wilgoć farbą lateksową.

Czy panele gipsowe 3D można montować samodzielnie?

Tak! Montaż paneli gipsowych jest na tyle prosty i intuicyjny, że każdy powinien sobie poradzić z nim bez konieczności zatrudniania ekipy fachowców. Jedyne, o czym należy pamiętać, to przestrzeganie wszelkich wytycznych, które otrzymamy od producenta paneli, a także zaopatrzenie się w dodatkowe akcesoria, które przyspieszą prace.

Jak wygląda pielęgnacja paneli gipsowych 3D?

To pytanie jest często zadawane przez rodziców małych alergików oraz osoby, które przywiązują dużą wagę do estetycznego wystroju pomieszczenia. Nie da się zaprzeczyć, że panele się kurzą, podobnie jak wszystkie inne sprzęty i meble w domu. Na szczęście do ich czyszczenia wystarczy wykorzystać miotełkę, lekko zwilżoną ściereczkę lub odkurzacz z miękką końcówką. Czyszczenie paneli wygląda podobnie jak czyszczenie zwykłej ściany.

FlexGips – polski producent paneli 3D z naturalnego gipsu ceramicznego

Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy wysokiej jakości paneli dekoracyjnych z gipsu ceramicznego, zapoznaj się z ofertą FlexGips, polskiego producenta paneli gipsowych. W ich bogatym asortymencie znaleźć można duży wybór paneli i płytek dekoracyjnych, które doskonale dopełnią wystrój każdego pomieszczenia, a przy tym zapewnią wieloletnią wytrzymałość całej konstrukcji.

Więcej informacji na temat rozwiązań oferowanych przez FlexGips możesz znaleźć na: https://sklep.flexgips.com/panele_scienne_3D.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież