Nieustannie dąży się do zwiększania wydajności prac budowlanych i wykończeniowych. Pomocne okazuje się w tym wdrażanie coraz to nowszych rozwiązań. Obejmują one również czynności tynkarskie. Na rynku pojawiły się między innymi nowoczesne agregaty tynkarskie, które całkowicie odmieniły oblicze tych prac. Obecnie powoli wypierają one klasyczne metody nakładania tynków. Są to bowiem narzędzia, które coraz częściej stają się obowiązkowym wyposażeniem profesjonalnych tynkarzy. Czytaj dalej i sprawdź, czym są te urządzenia i jakie czynniki decydują o ich popularności.





Czym są agregaty tynkarskie i na czym polega ich działanie?

Agregaty tynkarskie to nowoczesne narzędzia do tynkowania, które służą do mechanicznego nakładania tynków. Pracę z taką maszyną zaczyna się od wsypania suchej mieszanki tynkarskiej do kosza zasypowego. Następnie podajnik przekazuje ją do komory mieszarki, do której jednocześnie dostarczana jest woda z układu wodnego. Tam przygotowywana jest zaprawa tynkarska. Używa się do tego specjalnego mieszaka, napędzanego przez motoreduktor.

Po zakończeniu wymienionych powyżej prac zaprawę tłoczy się przez pompę ślimakową do węża tłoczonego. Na jego końcu znajduje się pistolet natryskowy, do którego doprowadzany jest strumień powietrza. Umożliwia on zaaplikowanie zaprawy tynkarskiej na daną powierzchnię – wykonywane jest to przez pracownika, który trzyma pistolet w dłoni i kieruje go w odpowiednie miejsce.

Zalety korzystania z agregatów tynkarskich

Obecnie w agregaty tynkarskie inwestują niemal wszyscy profesjonalni tynkarze. Stosowane są one zwłaszcza wtedy, kiedy prace obejmują większe powierzchnie. To wszystko zasługa zalet, jakie płyną z zastosowania tego rodzaju rozwiązania. Zmechanizowanie działań ułatwia przede wszystkim realizację prac. Dzięki temu przebiegają one szybciej i sprawniej. To z kolei znacząco skraca czas potrzebny na wykonanie całego zadania. Agregaty tynkarskie są dość proste w obsłudze.  Pozwalają zmniejszyć liczbę zaangażowanych w tynkowanie pracowników, co niesie za sobą oszczędności dla firmy.

Niezaprzeczalną zaletą tynkowania maszynowego jest także jego wydajność. Agregat jest w stanie w krótkim czasie pokryć dość dużą powierzchnię. Nie oznacza to jednak, że tynki tracą przy tym na jakości – wręcz przeciwnie – jakość i precyzja wykonania są znacznie wyższe, niż ma to miejsce podczas wykonywania prac ręcznych. Agregaty tynkarskie mogą być wykorzystywane do przygotowywania różnych tynków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ich zastosowanie jest zatem dość szerokie, co również przekłada się na ich rosnącą popularność.



Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież