dmuchawa gazowa z termostatem

Jako właściciel warsztatu borykałeś się z problemem ogrzania w miesiącach chłodu i mrozu.

Dla takich pomieszczeń niemieszkalnych trafnym rozwiązaniem są dmuchawy gazowe, które są w stanie zapewnić optymalną temperaturę w krótkim czasie. Dmuchawy gazowe są bezpieczne w użytkowaniu, bo są przemyślnie skonstruowane, a technologie i rozwiązania techniczne czuwają nad wszystkim. Niektóre z modeli wyposażone są w akumulator zapewniający energie elektryczną. To rozwiązanie doskonale sprawdza się, gdy nie mamy możliwości zapewnienia prądu z sieci.
Dmuchawa gazowa - jak jest zbudowana?

Budowa takiej dmuchawy nie jest skomplikowana. Dmuchawa gazowa składa się z wentylatora wymuszającego ruch powietrza, dyszy w której to miesza się zimne i ciepłe powietrze, poza tym szereg czujników i przyłącza paliwa.

Dmuchawa gazowa może zawierać zbiornik na gaz. Wtedy to wyposażana jest w szereg czujników i elementów zabezpieczających przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Do elementów tych należy termostat, który sam wyłącza urządzenie jeśli jego temperatura jest wyższa niż otoczenia. Ponadto zamontowano reduktor, który sam zamyka wypływ gazu z razie uszkodzenia. Jeśli już zdecydowaliśmy się na korzystanie z dmuchaw zasilanych gazem pamiętać musimy o regularnej konserwacji urządzenia. Warto wiedzieć, że skutkiem ubocznym spalania jest para ciepła uniemożliwiająca długookresową przebywanie pracowników w czasie nagrzewania. Trzeba bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń odnośnie miejsca pracy dmuchawy i umieszczenia źródła paliwa.

Dmuchawa gazowa - dlaczego warto ją kupić?

Do zalet dmuchaw gazowych należy łatwość w przemieszczaniu samego urządzenia grzewczego, bo jest w tym celu zamontowany uchwyt. Kolejną zaletą jest doskonała widoczność urządzenia uzyskiwana dzięki malowaniu proszkowemu na intensywne jaskrawe kolory. Nie należy zapomnieć o prawie 100% wykorzystaniu paliwa. Warto wiedzieć o przemyślanie zaprojektowanej obudowie, która nie ulega nagrzaniu.

Zastanówmy się gdzie jeszcze możemy zastosować dmuchawę gazową. Takim miejscem z pewnością są hale fabryczne, podczas prac wykończeniowych w budownictwie oraz w gospodarstwach rolnych i hodowli zwierząt. Ten sposób nagrzewania pomieszczenia spotykany jest również w szklarniach i przechowalniach.

Dmuchawa gazowa do 10kW:

  • Dmuchawa gazowa Master BLP 11M
  • Dmuchawa gazowa DEDRA DED9942
  • Dmuchawa gazowa GUDE 10 kW
  • Dmuchawa gazowa TRESNAR 7122 MAX
  • Dmuchawa gazowa Hecht 3015

Komentarze  

0 #2 kszyciuk 2019-10-09 08:29
Słyszałem, że te dmuchawy gazowe świetnie sprawdzają się nie tylko w garażu lub u mechanika.
Rozglądając się po tym blogu chcę tu zostać dłużej.
Cytować
0 #1 darek 2019-10-04 11:51
zdecydowanie polecam mastera
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież