Remont mieszkania to dla niektórych prawdziwe utrapienie. Niektóre prace mogą rzeczywiście uprzykrzyć codzienność, dlatego zwykle zależy nam na szybkim wykończeniu mieszkania. Nie zawsze jednak możemy wykonać remont w kilka dni czy tygodni. Ile czasu potrzebujemy? Zależy to od wielu czynników. Jeśli więc planujesz wykończenie lub remont mieszkania, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, ile czasu zajmują tego typu prace.





Od czego zależy czas trwania remontu mieszkania?

Trudno jednoznacznie wskazać czynnik, który najbardziej wydłuża czas trwania remontu. Oczywiście należy wspomnieć tu o wielkości odnawianej powierzchni. Remont w dużym mieszkaniu będzie trwał znacznie dłużej niż odnowienie salonu w kawalerce. Również zakres prac ma tu kluczowe znaczenie. Wykończenie nowego mieszkania może potrwać krócej od remontu lokalu z rynku wtórnego – wszystko dlatego, że musimy doliczyć czas na demontaż obecnych podłóg, okien czy drzwi. Na czas pracy mają też wpływ następujące kwestie:

  • wybór ekipy remontowej – to kluczowa sprawa. Wybierając ekipę do remontu mieszkania, musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim warto wcześniej sprawdzić opinie o danym wykonawcy. Jeśli polecają go internauci czy znajomi, możemy śmiało zdecydować się na tę firmę. Ponadto dobrze jest poprosić o portfolio – wiele profesjonalnych firm remontowych takowym dysponuje. Dobra ekipa musi się też składać z więcej niż dwóch osób – większa liczba pracowników to zwykle krótszy czas remontu, o ile nie odnawiamy naprawdę małych powierzchni. Optymalnie jest zatrudnić trzy lub czteroosobową ekipę. Wypór firmy remontowej jest także istotny ze względu na ewentualne niedoróbki. Jeśli trafimy na złych fachowców, czas remontu znacznie się wydłuży, ponieważ niezbędne będzie wprowadzenie poprawek do wykonanych prac. Aby tego uniknąć, dobrze jest sięgnąć po sprawdzonych specjalistów, jak choćby firmę Marsbud z Warszawy,

  • wykańczanie podłogi i ścian – te prace mogą zająć naprawdę sporo czasu. Na podłogi zwykle kładziemy panele, wykładzinę, płytki bądź parkiet. Ekipa remontowa zdecydowanie najszybciej uwinie się z wykładziną, jednak nie wszędzie wygląda ona naprawdę dobrze. Często więc wybieramy panele – ich ułożenie może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Najbardziej czasochłonny jest zaś parkiet, który wymaga żmudnego układania. W przypadku płytek musimy wziąć pod uwagę czas wysychania kleju. Jeśli zaś chodzi o ściany – malowanie to najpopularniejszy sposób wykańczania, który zwykle zajmuje od kilku godzin do kilku dni w zależności od ilości potrzebnych warstw farby. Tapetowanie również nie zajmuje wiele czasu. Najbardziej pracochłonne będzie położenie płytek,

  • dostępność materiałów – brak materiałów budowlanych może znacznie wydłużyć czas trwania remontu mieszkania. Jeśli więc planujesz takie przedsięwzięcie, upewnij się, że wybrane panele, płytki, farby czy kleje będą dostępne w danym sklepie. Przestoje w dostawach mogą wydłużyć remont mieszkania nawet o kilka tygodni.

Ile trwa remont nowego mieszkania?

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim zajmuje minimum miesiąc. Na czas trwania remontu wpływają nie tylko powyższe czynniki, lecz także pogoda, która ma duże znaczenie w przypadku wykonywania prac mokrych, np. tynkowania. Dobra ekipa remontowa jest w stanie oszacować czas wykańczania mieszkania z dużym wyprzedzeniem.

Ile trwa remont mieszkania z rynku wtórnego?

W przypadku mieszkania z rynku wtórnego czas trwania remontu może być naprawdę długi. Wszystko zależy od zakresu prac. Oprócz samego czasu odnawiania powierzchni musimy doliczyć też czas demontażu starych elementów. Decydując się na remont mieszkania z rynku wtórnego, musimy przygotować się na kilka miesięcy prac remontowych.

Podsumowując, na czas trwania remontu mieszkania ma wpływ mnóstwo czynników, jak choćby wybór dobrej ekipy remontowej, wielkość pomieszczeń oraz zakres prac. Niemniej warto od czasu do czasu jesteśmy zmuszeni odnowić łazienkę, kuchnię czy pokoje. Do remontu należy się odpowiednio przygotować. Zaopatrz się w niezbędne materiały i... morze cierpliwości! Dzięki temu przetrwasz nawet najdłuższy remont mieszkania.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież