Znane od dawna rolety rzymskie w dzisiejszych czasach pełnią funkcje ozdoby. Ponadto dzięki roletom możemy regulować ilość wpadających promieni słonecznych do mieszkania. Wielkim atutem rolet rzymskich jest ich wielki wybór. Przed zakupem można wybrać materiał z którego ma zostać wykonana roleta oraz kolor. To szeroki wybór materiału pozwala na dopasowanie rolet rzymskich do każdego wnętrza.

Jak montować rolety rzymskie i jak je mierzyć?

Montowanie rolet rzymskich jest bardzo prostą czynnością na tyle, że jesteś w stanie wykonać to samodzielnie. W każdym opakowaniu znajdują się wkręty i wsporniki, które trzeba odpowiednio zamontować. Najpierw wierci się otwory w ścianie i wkręca kołki rozporowe. Następnie do kołków montujemy klipsy, które mają za zadania podtrzymywanie szyny rolety.

W celu prawidłowego zakupu rolety rzymskich należy dokonać niezbędnych pomiarów. Jeśli mowa o szerokości do zmierzonej wielkości wnęki okiennej dodajemy z każdej strony po 8 cm. Do długości rolety należy dodać 35 cm. Z prawidłowo wykonanymi pomiarami udajemy się do sklepu. Odpowiednie wymierzenia wielkości rolety umożliwi im w prawidłowy sposób podwijać się.

Rolety rzymskie można zamontować do sufitu. Wykonuje się to podobnie wykorzystując wsporniki i wkręty. Należy wymierzyć odpowiednią odległość od siebie i przymocować do sufitu. Szynę rolety rzymskiej umieszczamy tuz pod sufitem. Tak zamontowana roleta rzymska daje zaskakujący efekt, a wygląd jest elegancki. Pamiętać należy, że rolet rzymskich nie mocuje się do sufitu podwieszanego.

Jak czyścić rolety rzymskie?

Rolety rzymskie wykonane są najczęściej z materiałów firanowych lub zasłonowych, dlatego nadają się do prania i prasowania. Warto pamiętać o sprawdzeniu na metce czy producent na pewno dopuszcza tą metodę czyszczenia. Jeśli tak to stosujemy się do zaleceń znajdujących się na metce.

Rolety rzymskie w celu uprania możemy ze spokojem oddać do pralni chemicznej. Ten sposób zalecany jest przy roletach z delikatnych tkanin takich jak jedwab.

Gdzie kupić akcesoria do rolet?

Akcesoria do rolet rzymskich takie jak kółeczka lub szynę do rolety możemy kupić w znanych sieciach marketów z akcesoriami domowymi. Dostępnych jest wiele długości szyny rolety więc każdy znajdzie odpowiednią do swoich potrzeb. Pozostałe akcesoria jak rzep, obciążenie znaleźć można w specjalistycznych sklepach stacjonarnych jak i sklepach internetowych.

Rolety rzymskie staja się popularnym dodatkiem do wnętrz, które w obecnych czasach mają stylu skandynawski którego cechy to prostota i funkcjonalność. Prostota rolet rzymskich bardzo dobrze wkomponowuje się we wnętrze. Meble, kwiaty i narzuty wymagają odpowiedniego zaaranżowania okien. W tym przypadku na ratunek przychodzą rolety rzymskie. Lekkie, ale nadal funkcjonalne. Rolety doskonale nadają się do pokoju dziecka, kuchni i salonu. W pokoju dziecka można regulować ilość wpadających promieni słonecznych przez co ułatwimy jemu zasypianie. Ponadto walory dekoracyjne rolet rzymskich w kolorze rzucającym się w oczy lub odpowiednim wzorem ładnie udekorują pokój.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież