Jedną z tradycji wiosenno-letniej jest grillowanie z rodzinami i znajomymi.

Majowa temperatura sprzyja spotkaniom w plenerze. Grillowanie jest popularnym sposobem spędzania czasu od pierwszych dni z przyjazną pogodą. Rozmowy i wspólne spędzanie czasu przy grillu i puszce piwa. Tak umilamy sobie wiosenno-letni okres upalnej pogody.
Palenisko ogrodowe

Paleniska ogrodowe świetnie sprawdzają się jako grill na którym przygotowujemy mięso. Są estetyczne przez co stają się ozdobą ogrodów. Palenisko powinniśmy dostosować do naszych potrzeb. W ofercie są paleniska których średnica zawiera się między 60 a 100 cm. Najtańsze kosztują 150-250 złotych, a te których średnica wynosi 100cm można kupić już od 550 złotych. Paleniska mają kształt owalny lub kwadratowy. Paleniska wykonane są estetycznie z metalu więc są solidne. Paleniska ogrodowe produkowane są w Polsce więc jest to produkt wysokiej jakości.


Grill ogrodowy

Grill ogrodowy – na pozór wybór odpowiedniego nie jest taki prosty. Ważne żeby był stabilny i bezpieczny. Na trawniku grill może się chwiać, a nawet przewracać dlatego też oferowany jest grill na trójnogu zapewniając stabilność. Ważna jest możliwość regulacji wysokości rusztu od ognia. Proszkowe malowanie grilla zapewnia odporność na warunki atmosferyczne. Bogata oferta zapewnia wybór między grillami o średnicy od 50 do 80cm, także wysokością, która wynosi 180 - 200 cm. Ceny zaczynają się od 150 złotych za najmniejszy grill do 450 za największy. Nogi grilla wykonane są z stali czarnej lub stali nierdzewnej. Na takim grillu można piec mięso jak i potrawy wegańskie takie jak owoce, warzywa, wegańskie burgery i boczniaki.

ognisko na ogrodzieKociołki żeliwne

Kociołki żeliwne – są estetycznie wykonane i umiejscowione na trójnogu. W takim kociołku można przygotować niemal każdą potrawę, która będzie bogata w smak i aromat. Kociołki te wykonane są z żeliwa przez co są trwałe. Pojemność kociołka zaczyna się na 6 litrach, a kończy na 13 litrach. Ceny zaczynają się od 150 złotych za najmniej pojemny kończąc na 550 złotych za najpojemniejszy. Wysoka jakość produktu gwarantowana.


Kociołek węgierski

Kociołek węgierski – pojemność kociołków zaczyna się od 6 litrów, a kończy na 16 litrach. Za 8 litrowy kociołek trzeba zapłacić do 150 złotych zaś za 14 litrowy do nawet 350 złotych. Kociołki wykonane są z żeliwa lub stali nierdzewnej. Kociołek można połączyć i kupić od razu z trójnogiem.

Akcesoria do grillowania

Akcesoriami na grilla są trójnogi, ruszt do grilla oraz pokrywy dla paleniska. Ceny rusztu zaczynają się od 99 złotych za ruszt o średnicy 50 cm. Pokrywa na palenisko kosztuje od 130 złotych. Trójnóg można kupić już za 160 złotych.Podsumowanie - jak zorganizować ognisko na ogrodzie

Jak widać grilla w ogrodzie można urządzić bez uszczerbku dla trawnika. Dlatego warto pokusić się o kupno któregoś z produktów wymienionych wyżej. Po grillu w palenisku wystarczy posprzątać i wyczyścić palenisko. Trawnik nie ucierpi, gdyż palenisko jest na nóżkach. Ponadto estetyczne paleniska mogą być znakomitą ozdobą ogrodu. Ceny nie są wygórowane, co powoduje większe zainteresowanie klientów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież