Istnieje kilka rodzajów lamp sufitowych. Żyrandole to najpopularniejsza wersja z nich. To klasyczne źródło światła obecne niemal w każdym domu i eleganckim hotelu czy restauracji. Żyrandole Lumina Deco to oświetlenie występujące w wielu wariantach, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.
Żyrandol - jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Mogłoby się wydawać, że żyrandol to lampa tak standardowa, że wystarczy po prostu wybrać ładną i zawiesić. Są to jednak bardzo złożone produkty posiadające wiele cech niezauważalnych na pierwszy rzut oka. Skutki źle dobranej lampy objawiają się dopiero po jej montażu, stopniowo, w trakcie wielu miesięcy korzystania. Niestety żyrandole nie są tanim wydatkiem i świadomość zmarnowanych pieniędzy może przytłoczyć.

W życiu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Musimy się nim kierować w trakcie wszelkich aktywności i każdego rodzaju zakupów. Nie inaczej jest w chwili wyboru oświetlenia. Spośród wszystkich lamp wiszących żyrandole są najbardziej okazałe. W końcu są synonimem luksusu, dlatego muszą budzić podziw swoim majestatem - stąd ich masywność. Materiały wykorzystywane w budowie żyrandoli to najczęściej ciężkie metale, szkło i kryształy. Widok tak masywnej konstrukcji zwisającej na cienkim przewodzie nie budzi zaufania. Dlatego należy dobrać źródło światła, w którym wytrzymałość przewodu jest adekwatna do wagi lampy. Sprawdzą się przewody owiane grubą tkaniną lub lampy Lumina Deco z wytrzymałymi łańcuchami.

 

 

Żyrandol Lumina Deco LDP 66249-6 (BK) Denica W6

 

Żyrandole to niezaprzeczalnie piękne lampy, które przyjęły się w kulturze jako ikona luksusu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że mimo swojego majestatu nie sprawdzą się w każdego rodzaju pomieszczeniach. Najważniejszym kryterium jest rozmiar pomieszczenia. Żyrandol nie sprawdzi się w małym pokoiku dziecięcym. Nieestetyczne i niepraktyczne będzie zamontowanie go także w wąskim korytarzu. Żyrandole najlepiej będą się prezentować na tle dużych, otwartych przestrzeni. Szczególnie dobrze wypadną w salach bankietowych, restauracjach czy w domowym salonie.

Ważna jest także wysokość pomieszczenia. Im sufit jest wyżej osadzony, tym lepiej. To nie oznacza, że prywatne mieszkanie nie zasługuje na majestatyczny żyrandol. Należy szukać lampy wiszącej z możliwością regulacji. To nie tylko pozwala dostosować wysokość pod względem estetycznym, ale także ułatwi wymianę żarówek. Żyrandole posiadają przynajmniej kilka źródeł światła. Jeśli ma się na uwadze dobro planety lub chce się zaoszczędzić na rachunkach dobrze wybrać żyrandole z mniejszą liczbą żarówek, która stanowi o mniejszych poborze energii.


Lampy Lumina Deco - co je wyróżnia?

Lampy Lumina Deco to oświetlenie stworzone do każdego rodzaju wnętrz. Producent ma w swojej ofercie lampy dla klientów domów i mieszkań oraz przestrzeni komercyjnych jak hotele, restauracje czy sale balowe. Producent znany jest szczególnie z pięknych żyrandoli w stylu glamour.

 

 

Żyrandol Lumina Deco LDP 1200-6 (BK) Fabione W6

Żyrandole Lumina Deco występują w różnych wariantach. Znajdziemy żyrandole abażurowe, których cechą jest emitowanie bardziej rozproszonego światła, a zaletą łatwość czyszczenia. Osobom potrzebującym dużej ilości intensywnego światła Lumina Deco oferuje żyrandole szklane i kryształowe o dużej transparentności przez co przepuszczają większą ilość światła. Producent Lumina Deco oferuje designerskie lampy o różnych materiałach i gabarytach, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy potrzebuje oświetlenia do domowego salonu czy hotelu. 

 

 

Żyrandol Lumina Deco LDP 9123-8 Daniella W8

 

Powyższe wskazówki mogą pomóc w aranżacji przestrzeni z głową. Przemyślana inwestycja zapewnia komfort psychiczny i chroni przed zbędnymi wydatkami. Kup żyrandol od sprawdzonego producenta Lumina Deco, którego produkty znajdziesz w sklepie w oświetleniem.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież