Nieraz spotkaliście się z grzybem na ścianach. Powodem tego jest zbyt wysoka wilgotność.

Często spotykane w starym budownictwie gdzie bloki powstawały jeden za drugim. W tamtych czasach nie przywiązywano tak wielkiej uwagi na poziom wilgotności. Z tamtych okresów są jeszcze mieszkania w których o grzyba na ścianach nie trudno. Na szczęście pomału zmienia się to. Aby uniknąć kłopotów z układem oddechowym wilgotność w pomieszczeniach powinna zawierać się w przedziale 40-60%. Aby osiągnąć ten przedział potrzebny bywa osuszacz powietrza.



Osuszacze powietrza ranking

1. Osuszacz powietrza 20 litrów pochłaniacz wilgoci QUIGG – posiada przyjazny interfejs z informacją o poziomie wilgotności i wyświetlacz z informacją o wilgotności względnej. Jest w stanie osuszyć 20l powietrza w ciągu doby. Posiada zbiornik o pojemności 5,5 litrów. Pracuje w trybie automatycznym lub ciągłym. Urządzenie samoczynnie wyłączy się po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wilgotności. Ma zbudowany filtr zatrzymujący zanieczyszczenia jak sierść lub włosy. Wadą urządzenia jest głośna praca. Zalety to: kompaktowy, bardzo wydajny, przyjazny interfejs i nowoczesny wygląd.

2. Eldom OPC500 – wbudowana lampa UV doskonale radzi sobie z zabijaniem bakterii zapobiegając powstawaniu brzydkich śladów. Dzięki funkcji Timer zaprogramujesz urządzenie które samo się włączy i wyłączy. Osuszacz dzięki niewielkim rozmiarom znakomicie nadaje się do małych pomieszczeń takich jak garderoba i łazienka gdzie wilgotność nie jest odpowiednia. Posiada wbudowany jonizator, który skutecznie usunie kurz, alergeny i roztocza. Wskaźnik wilgotności pozwala uregulować urządzenie. Zbiornik na wodę ma pojemność 2,5 litra. Wady to niska wydajność i głośny tryb pracy. Do zalet należy zaliczyć: lampa UV i jonizator, intuicyjny interfejs, niski pobór mocy i niewielka waga i rozmiary.

3. Master DH720 20l/24h lampa UV – wbudowana lampa UV zabija wszelkie bakterie i grzyby. Na korzyść przemawia elegancki wygląd i minimalistyczny interfejs. Dzięki uchwytowi osuszacz można łatwo przenieść z miejsca na miejsce. Główna zaleta to bardzo cicha praca. Po postawieniu w w biurze nie będzie przeszkadzał w pracy. Wbudowany higrostat zadba o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu. Posiada 5 litrowy zbiornik na wodę dzięki czemu urządzenie jest w stanie osuszyć aż 20 litrów na dobę. Dwa poziomy filtrowania w postaci filtra siatkowego i węglowego. Wady to: głośność pracy w sypialni. Zalety to: wszechstronność, lampa UV, wydajność, cicha praca w biurze i łatwość obsługi.

4. Berdsen 10C – eliminuje brzydki zapach, zapobiega powstawaniu grzybów i bakterii tworząc odpowiednie warunki dla organizmu. Dotykowy panel na którym bez problemu można ustawić parametry działania osuszacza. Wygoda w postaci ciągłego osuszania bez konieczności ustawiania. Funkcja TIMER umożliwia wyłączenie urządzenia po otrzymaniu właściwej wilgotności. Osusza 10l powietrza przy poborze 140W mocy. Jest możliwość podłączenia węża odpływowego. Dodatkowym atutem jest filtr zatrzymujący zanieczyszczenia oraz blokada przed dziećmi. Wady to: mały zbiornik na wodę tylko 3,5 litra. Zalety: niski pobór mocy, wydajność, cicha praca, wygodna obsługa i dodatkowe filtrowanie powietrza.

5. MAECO 20L Low – urządzenie nie tylko osusza powietrze, ale również oczyszcza dzięki filtrowi HEPA. Cechuje się niskim poborem prądu do wydajności. Niewielki rozmiar zwiększa możliwości urządzenia. Przeciwdziała skraplaniu się wody na szybach i wspomaga suszenie prania. Posiada wiele programów pomagających utrzymać odpowiednią wilgotność w domu. Urządzenie może działać o określonych porach dnia pozostawiając pomieszczenie wolne od wody w powietrzu. Wyposażono w system MAECO Control Logic mierzący wilgotność względną. Gdy ta spadnie urządzenie samoczynnie się włącza. Wady to: niezbyt uniwersalny wygląd. Zalety to: wysoka wydajność, niski pobór mocy, dwa urządzenia w jednym i mobilność i niewielki rozmiar.

Jeśli chcemy jednym urządzeniem osuszyć cały dom to warto wybrać te które osusza 20l na dobę. Osuszacz taki jest w stanie oczyścić powietrze, gdyż jest do tego dostosowany. Ich budowa pozwala na ciągłą i wydajną pracę przy stosunkowo niedużym poborze mocy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież