Kto z nas nie chciałby cieszyć się żywym ogniem w trakcie zimowych wieczorów? Jednak posiadanie własnego kominka dla wielu osób jest niemożliwe – szczególnie dla tych, którzy nie mieszkają w domu prywatnym. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są biokominki. Sprawdź, czym jest biokominek i dlaczego warto na niego postawić.


Czym jest biokominek? 

Najprościej mówiąc, biokominek jest rodzajem kominka. Podstawową różnicą pomiędzy nim, a klasycznym kominkiem jest rodzaj stosowanego materiału opałowego. Nie jest to oczywiście drewno, a biopaliwo, mające postać płynu bądź żelu. Druga różnica, to sposób spalania tego paliwa. Podczas procesu palenia, wypala się ono całkowicie. Jedyne jego pozostałości, to para wodna i ilości śladowe dwutlenku węgla, które są całkowicie obojętne dla ludzkiego zdrowia czy nosa. Zatem nie mamy tu do czynienia ani z dymem, ani z organicznymi związkami lotnymi, które trzeba odprowadzić przy pomocy przewodów kominowych, tak jak podczas palenia w tradycyjnym kominku. To sprawia, że biokominki mogą być zainstalowane nawet w mieszkaniu w bloku – nie wymagają podłączenia do instalacji kominowej.

 

Gdzie mogą być zainstalowane biokominki? 

Sposób „pracy” biokominków sprawia, że mogą być zainstalowane lub postawione w zasadzie w dowolnym miejscu w domu. Jeśli chodzi o biokominki wiszące (w ofertach producentów są również biokominki wolnostojące), można je zawiesić na ścianie lub zabudować, w zależności od wybranego modelu. Nawet te większe modele są na tyle lekkie (kilkanaście kilogramów), że nie wymagają użycia skomplikowanych konstrukcji podtrzymujących.

 

Biokominki wolnostojące i wiszące 

Formy i rozmiary biokominków są bardzo różnorodne. Oprócz modeli wiszących, które już przedstawiliśmy, na rynku dostępne są również biokominki wolnostojące. Te doskonale sprawdzą się wewnątrz pomieszczeń – większe na dużych, a mniejsze na małych powierzchniach. Mogą być także użyte na zewnątrz – w ogrodach, na tarasach, większych balkonach. Biokominki wykonywane są najczęściej ze stali bądź ze stali nierdzewnej i ze szkła zabezpieczającego palenisko.

 

Ekologiczne kominki 

Palenie w biokominku jest doskonałą i proekologiczną alternatywą dla tradycyjnych kominków. Oczywiście nie można ich traktować jako podstawowego źródła ciepła, ale jeśli chodzi o użycie ich jako przyjemnego i nastrojowego źródła ognia, to na pewno warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie.

https://www.galeriakominkow.pl/produkty/biokominki.html - sklep internetowy z biokominkami

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież