Rosnąca popularność szkoleń SEP sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej organizatorów tego typu kursów. To dobra informacja dla osób planujących zainwestowanie we własne kompetencje i chcących pójść w kierunku zdobycia cennych kwalifikacji zawodowych, czyli uprawnień energetycznych, uprawnień cieplnych lub uprawnień gazowych. Z drugiej jednak strony trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że szkolenie szkoleniu nierówne. Nie ma przypadku w tym, że absolwenci jednych kursów nie mają problemu ze zdaniem egzaminu SEP, podczas gdy inni podchodzą do niego wielokrotnie. Z pewnością chciałbyś znaleźć się w tej pierwszej grupie. Dlatego koniecznie dowiedz się, po czym poznasz naprawdę dobre szkolenie SEP. Można to ocenić na odległość, bez ryzykowania wyrzuceniem pieniędzy w błoto i stratą czasu. Najważniejsze szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę, opisujemy w naszym poradniku.

Sprawdź organizatora

W przypadku szkoleń SEP obowiązuje dokładnie taka sama zasada, jak przy każdej innej usłudze. Wypada wiedzieć, kto właściwie ją świadczy. Wróćmy jeszcze do wątku, który poruszyliśmy we wstępie tego poradnika. Lawinowy wzrost zainteresowania szkoleniami SEP w naturalny sposób powoduje, że pojawia się coraz więcej firm oferujących kursy energetyczne. Nie wszystkie niestety są godne zaufania.

W tej branży bardzo ważne jest doświadczenie, które przekłada się m.in. na posiadanie sprawdzonej kadry instruktorskiej. Dlatego analizując oferty poszczególnych organizatorów koniecznie dowiedz się czegoś o nich, aby wiedzieć, z kim właściwie masz do czynienia.

Poszukaj opinii o szkoleniu SEP

Od czego mamy Internet? Skoro przed zakupem np. nowej płyty ulubionego zespołu czytasz recenzje na temat jej poziomu muzycznego, to nie ma żadnego powodu, dla którego nie miałbyś poszukać opinii o szkoleniu SEP, którym się interesujesz. Uczestnicy kursów energetycznych bardzo chętnie wystawiają oceny organizatorom, bo chcą w ten sposób pomóc innym w dokonaniu dobrego wyboru.

Pamiętaj natomiast, że jeśli dane szkolenie ma bardzo dobrą opinię, ale pojawiają się też skrajnie negatywne recenzje, to mogą być one efektem rozżalenia po niezdanym egzaminie SEP – i to niekoniecznie z winy organizatora kursu.

Dopytaj, kto prowadzi kurs SEP

Organizator szkoleń SEP zawsze powinien udostępnić informację na temat swojej kadry szkoleniowej. To bardzo istotna kwestia, która będzie mieć wręcz decydujące znaczenie dla prawdopodobieństwa zdania egzaminu SEP. Warto oczywiście postawić na takie szkolenie, które prowadzą wysokiej klasy eksperci, mający dobre przygotowanie merytoryczne i dydaktyczne. Za wzorcowy przykład niech posłużą kursy energetyczne organizowane przez Krajowe Centrum Kształcenia, a prowadzone przez członków Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich. Stanowi to niezaprzeczalną gwarancję wysokiej jakości szkolenia.

Nie bagatelizuj zainteresowania danym szkoleniem

Dobrym sygnałem świadczącym o tym, że warto zainwestować w dane szkolenie SEP, jest wysokie zainteresowanie kursem ( https://sep-szkolenia.pl/kursy-zawodowe ) – najlepiej utrzymujące się od kilku lat. Działa tutaj prosta zasada: osoby chcące zdobyć uprawnienia SEP zawsze wybierają takie szkolenie, które daje im na to największe szanse. Jeśli więc widzisz, że masz możliwość zapisania się na kurs, na którym wolne miejsca zapełniają się w mgnieniu oka, to musi to świadczyć o doskonałej jakości szkolenia.

Częstotliwość organizowania kursów energetycznych

Kolejnym ciekawym, a zwykle w ogóle niezauważanym kryterium, jest to, jak często organizator zaprasza na swoje szkolenia. Jeśli kursy SEP są organizowane cyklicznie, to zdecydowanie należy to uznać za atut. Dlaczego? Ponieważ świadczy to o dużym zainteresowaniu szkoleniami SEP danego organizatora. Nikt nie organizowałby np. kilkudziesięciu kursów energetycznych w ciągu roku, gdyby nie było na nie chętnych.

Zainteresowanie ze strony pracodawców

Nawet jeśli chcesz zapisać się na szkolenie SEP we własnym zakresie, a nie z polecenia przełożonego, to koniecznie zwróć uwagę na to, czy dany kurs cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony pracodawców. Dlaczego to takie ważne?

Postaw się na miejscu takiego pracodawcy. Postanowił on sfinansować pracownikowi szkolenie SEP, bo zależy mu na tym, aby mieć w firmie kompetentną i wysoce wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Nie może sobie jednak pozwolić na to, aby pracownik regularnie opuszczał stanowisko w celu kolejnego podejścia do egzaminu SEP. Każdy pracodawca chce, aby pracownicy zdali egzamin za pierwszym razem, dlatego wolą zainwestować w może nieco droższe, za to porządne szkolenie SEP.

Miejsce organizacji szkolenia SEP

Wybierając kurs SEP koniecznie zwróć też uwagę na to, czy jest on organizowany blisko Twojego miejsca zamieszkania. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu i pieniędzy na dalekie dojazdy. Zainteresuj się ofertę szkoleniową Krajowego Centrum Kształcenia, które organizuje kursy SEP praktycznie w całej Polsce, w tym w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu więcej na: https://sep-szkolenia.pl/oddzialy.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież