Stwórz przytulne wnętrze wykorzystując do tego modny i elegancki karnisz.

Choć w nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz częściej pojawiają się na oknach rolety, nie są one w stanie wyprzeć mody na firany i zasłony. Tekstylia w aranżacjach okiennych dają poczucie przytulnego, ciepłego wnętrza, domowej atmosfery. Szeroki wybór rodzaju tkanin oraz wzorów i kolorów powoduje, że zarówno firany, jak i zasłony, poza swoją praktyczną funkcją, pełnią także rolę ozdoby nadającej wnętrzu charakteru. Biorąc to pod uwagę, należy dobrze rozważyć wybór karnisza, który będzie uzupełniał i spinał całą stylizację.Karnisz pojedynczy lub podwójny

Jeżeli Twoje okna wyposażone są w rolety, możesz rozważyć powieszenie samych firan lub zasłon. Te pierwsze zapewnią Ci odrobinę dyskrecji w ciągu dnia, a także efekt przytulnego wnętrza. Drugie natomiast będą stanowić czystą dekorację ścian sąsiadujących z oknem. Sprawdź pojedyncze karnisze w ofercie wiodącego na rynku producenta https://www.karnix.pl/karnisz-pojedynczy.html.

Karnisz z podwójnym torem, daje Ci większe możliwości aranżacyjne, np. stworzenie głębi w przestrzeni okiennej.

Karnisze w nowoczesnych stylizacjach

Najpopularniejszymi stylami wnętrzarskimi, z jakimi się dziś spotykamy są: nowoczesny, skandynawski i klasyczny. Wszystkie trzy charakteryzuje minimalizm, dążenie do efektu otwartych, jasnych przestrzeni. W tego typu podejściu, elementy dekoracyjne są rzadkie, ale każdy z nich powinien być precyzyjnie wybrany, by pasować do całej aranżacji. To właśnie szczegóły mają tu największe znaczenie.

Idealnymi karniszami do tego typu wnętrz są te metalowe, o okrągłym lub prostokątnym przekroju. Doskonale sprawdzają się modele lekkie, które nie przytłaczają. Najmodniejsza kolorystyka, to srebro, złoto i biel. Jeżeli lubisz delikatne akcenty dekoracyjne, możesz wybrać ciekawe zakończenia o oryginalnym kształcie, z kryształkami lub z oszlifowanym szkłem, które pięknie odbija światło. W przypadku aranżacji skandynawskiej, możesz wybrać karnisz drewniany. Bardzo fajną opcję daje marka Karnix. W ich sklepie na stronie karnix.pl możesz samodzielnie skomponować karnisz dostosowany do swoich potrzeb i mieszkania. Wybierz karnisz pojedynczy lub podwójny, rodzaj oraz kolor drążka, zakończenia, wsporniki, a także zawieszki.

Dużym powodzeniem cieszą się obecnie karnisze apartamentowe. Są one niezwykle designerskie, a przy tym praktyczne. Zawieszki umieszczone w szynach, przesuwają się po całej długości karnisza, bez ograniczeń ze strony wspornika. Firanka lub zasłona może być dzięki temu pociągnięta do samego końca karnisza.

Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Aktualnie podczas urządzania mieszkania najważniejszym jest wygoda i funkcjonalność. Planując każdy element wystroju powinieneś wziąć pod uwagę, czy nie przysporzy Ci on problemów, czy może wręcz przeciwnie, coś Ci ułatwi. Unikaj karniszy czarnych, na których widoczny jest każdy pyłek kurzu i zwróć uwagę na to, czy system mocowania zasłon oraz firan będzie na tyle łatwy w użyciu, że wymiana tekstyliów zajmie Ci minimum czasu.

Pamiętaj, że kupując dłuższy drążek, bądź też planując wieszanie ciężkich zasłon, powinieneś zamontować dodatkowy wspornik.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież