Salon jest kluczowym miejscem w mieszkaniu więc powinien być przyjazny wszystkim użytkownikom. To w salonie przyjmujemy rodzinę, przyjaciół i gości, dlatego miejsce powinno mieć eleganckie oświetlenie i minimalistyczną ilość mebli. W końcu zależy nam na przestrzeni w której będziemy gościć. Jest to takie centrum życia rodziny. Dzisiaj salon powinien być przestronny, estetyczny z dużą prostotą i funkcjonalnością. W salonie powinno być sporo przestrzeni w końcu jest to pomieszczenie w którym będziemy mogli pracować, odpoczywać, relaksować się i czytać ulubione książki. Zamiana pomieszczenia w nowoczesny salon nie zawsze jest proste i możliwe. Nierzadko ogranicza nas układ pomieszczenia, czyli niewielkie pomieszczenie w którym nie możemy postawić wszystkiego co byśmy chcieli. Kolejna kwestia jest wybór odpowiedniego stylu, który będzie pasował do tego miejsca. W tym przypadku należy szukać inspiracji.


W aranżacji salonu najczęściej spotykanymi stylami są glamour, styl skandynawski i nowoczesny.

Styl nowoczesny to przeciwieństwo dużej ilości wzorów i kolorów. Designerskie formy i minimalizm po tym pozna się ten styl. Wnętrza w tym stylu są przestronne, jasne i funkcjonalne. Styl glamour to przepych, luksus i blask. Cechują go masywne ręcznie wykonane meble pełne przepychu, duże i wygodne kanapy, a także ozdobne lampy. Styl skandynawski to salon jasny i przestronny. Styl charakteryzuje się naturalnymi materiałami i kolorami.

Jak urządzić nowoczesny salon?

Nowoczesny salon to miejsce w którym spędza się wiele czasu. Jest to pomieszczenie w którym powinniśmy czuć się komfortowo i móc w nim odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Jak urządzić nowoczesny salon? Meble w takim pomieszczeniu powinny być proste i mieć regularne kształty, a materiał wykonania wysokiej jakości. W dużym salonie sprawdzi się nowoczesny narożnik z funkcją spania. Przydatny gdy zaproszeni goście chcą przenocować. Ponadto taki nowoczesny narożnik daje przestrzeń do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Nowoczesne narożniki z pewnością zdadzą egzamin.

Nowoczesny salon jest powściągliwy jeśli mowa o ilości mebli, które powinny znaleźć się w salonie. W nowoczesnym salonie powinno być miejsce oprócz nowoczesnego narożnika, stolik kawowy, pufę lub taboret, półkę, witrynę, regał i stolik RTV. W dzisiejszych czasach komplety mebli do salonu są przede wszystkim efektowne, a zarazem lekkie i użyteczne. Nowoczesny salon stawia na ciekawy wygląd.

Nowoczesny salon charakteryzuje dużo wolnej przestrzeni. Jednak z uwago na wnętrze nie zawsze osiągniemy taki efekt. Większe pomieszczenie lub pokój z powodzeniem można zaadoptować jako salon w którym będzie prostota i minimalizm. Każde nawet niewielkie pomieszczenie może ze względu na małą ilość mebli i dekoracji sprawiać wrażenie przestronności.

Sposobów na aranżacje salonu jest naprawdę sporo. Jest kilka stylów w których można urządzić salon, lecz z uwagi na układ pomieszczenia nie zawsze możemy każdy z stylów zastosować. Jeśli lubimy minimalizm i prostotę to warto wybrać styl nowoczesny lub skandynawski. Osoby lubiące przepych mogą urządzić wnętrze w stylów glamour. Aranżacja salonu to inwestycja na dłuższy okres warto więc od samego początku dopilnować wszystkiego.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież