Listwy podłogowe mają wiele zalet, które sprawiają, że są tak chętnie wybierane.

Ciężko znaleźć pomieszczenie, w którym nie byłyby potrzebne. W tym artykule dowiesz się, dlaczego tak jest. Poznasz także korzyści, jakie płyną z wyboru listw. Zaproponujemy Ci także szerokie listwy przypodłogowe, które według nas są najlepszym rozwiązaniem.

1. Listwy przypodłogowe - główne zalety

2. Dlaczego szerokie listwy przypodłogowe?

Kamuflaż, piękne zdobienia i ochrona - podstawowe korzyści płynące z montażu szerokich listew przypodłogowych. Za chwilę poznasz więcej zalety, które sprawią, że przy remoncie lub wykańczaniu mieszkania i domu nie zapomnisz o tym elemencie.


Listwy przypodłogowe - główne zalety

Przede wszystkim ochrona, a ściślej rzecz biorąc zabezpieczenie ściany. W miejscu, kiedy "styka" się ona z podłogą mogą wystąpić ubytki, zadrapania, czy przypadkowe zdarcie farby przez dziecko, zwierzę, a nawet dorosłego człowieka. Tego wszystkiego można uniknąć wybierając listwy przypodłogowe, najlepiej wersję szeroką, która ochroni ścianę nieco wyżej od zwykłych listew. Oprócz zabezpieczenia jest to także świetny kamuflaż. Szerokie listwy przypodłogowe zakamuflują nierówne brzegi podłogi, źle naniesioną farbę i inne wszelkiego rodzaju niedociągnięcia. Kolejnym argumentem, który przemawia za wyborem listew jest oczywiście możliwość wyboru spośród różnych wykonań. Produkty różnią się od siebie kolorem i zdobieniem, można więc dopasować ten element do ogólnego wystroju wnętrza, koloru ścian, czy podłóg!


Dlaczego szerokie listwy przypodłogowe?

Już o nich nieco wspomnieliśmy. Są przede wszystkim wyższe od tych tradycyjnych, tym samym chronią większą część ściany przed uszkodzeniami i kamuflują niedociągnięcia. Element o sporej szerokości ma także charakter ozdobny. Doskonale o tym wiedzą w Anglii, gdzie szerokie listwy przypodłogowe montuje się praktycznie za każdym razem. Co więcej, jeśli zdecydujesz się postawić na to rozwiązanie i wybierzesz profesjonalny sklep z tego typu asortymentem możesz liczyć na kilka korzyści. Jedną z nich jest najwyższa jakość surowca, przeważnie to płyta MDF, która jest wilgocioodporna. Wiele firm oferuje produkcję na wymiar, dzięki czemu dopasujesz każdy element do długości ścian. Jeśli trafisz na profesjonalistów, masz możliwość doboru barwy, która Ciebie interesuje. Dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa, świadczące usługi na wysokim poziomie sprawią, że do Twojej dyspozycji będzie każdy kolor. Co więcej, niejednokrotnie proponują także możliwość zaprojektowania własnego wzoru. Dzięki temu stworzysz listwy, które idealnie dopełnią Twoje nowoczesne, klasyczne, rustykalne, czy praktyczne, skandynawskie wnętrze. Szerokie listwy przypodłogowe to dobra inwestycja!

undefined

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież