Dom inteligentny, zazwyczaj kojarzy się z zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które wzięte są rodem z filmów o przyszłości. Bez względu na użyte systemy złożone dom inteligentny powinien być przede wszystkim komfortowy, bezpieczny, energooszczędny i wygodny w codziennym życiu.

Jednym rozwiązaniem do takiego domu są inteligentne rolety. Mają szereg plusów. Ich podstawowa funkcja jest zachowana. Jednak w ich działaniu nie ma przypadku. Zauważyć idzie, że wszystko jest starannie przemyślane. Takie rolety mogą chronić domowników przed hałasem, zbyt wysoką temperaturą, niskimi temperaturami ponadto zapewniają tak pożądaną intymność i zachowanie spokoju. Pytacie jak to osiągnąć? W bardzo prosty sposób.

Wystarczy zamontować inteligentne rolety. Praca takich rolet połączona jest z systemami ogrzewania i klimatyzacji, oświetlenia czy bezpieczeństwa. Kiedy tylko przychodzi upał rolety same opuszczają się chroniąc przed wysoką temperaturą, która wpłynęłaby na pracę klimatyzacji. W mroźne dni inteligentne rolety nie opuszczają się do końca aby uniknąć przymarznięcia.

Miłośnicy zimowych ogrodów i oranżerii w chęcią wykorzystują inteligentne rolety, które zapewniają izolacje od hałasu wywołanego silnym deszczem, pracami budowlanymi lub sygnałem karetki ratunkowej. W nocy chronią przed światłem ulicznych latarni ułatwiając zasypianie.

W zimowym ogrodzie takie rolety przydają się do utrzymywania odpowiedniej temperatury i dostępności światła do roślin. Ponadto pełnią funkcje ochronną zabezpieczając szklane elementy przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nowoczesne rolety mają duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. W czasie gdy czujniki wychwycą dym inteligentne rolety same podnoszą się ułatwiając ewakuację. W odróżnieniu od tradycyjnych rolet których nie można zdalnie sterować jest to co najmniej kłopotliwe, poza tym kto w chwili zagrożenia będzie ręcznie odsłaniał rolety.

Warto wiedzieć, że inteligentne rolety są zawsze pod kontrolą. Sterowanie odbywa się poprzez aplikacje w telefonie, tablecie i za pomocą pilota.

Inteligentny dom to taki w którym żyje się przede wszystkim wygodniej. Zaprogramowana automatyka wyręcza domownika z wielu drobnych czynności począwszy od dostosowania systemu ogrzewania i klimatyzacji na zabezpieczeniach kończąc. Na wyposażeniu takiego domu z pewnością znajdują się inteligentne rolety, dzięki którym możemy czuć się bardziej komfortowo.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież