pochlaniacz kurzu

Czyste powietrze – tylko takim powinniśmy oddychać, by czuć się zdrowo, być w pełni skoncentrowanym czy też wypoczętym.

Niestety często o tym zapominamy i zbyt długo przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach. Niekiedy robimy to zupełnie świadomie odcinając się od zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz np. smogiem czy pyłkami. Warto jednak pamiętać, że we wnętrzach również nie brakuje czynników negatywnie wpływających na zdrowie i które są dokuczliwe zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy wystawieni na ich działanie przez dłuższy czas.

Jak pozbyć się zanieczyszczeń we wnętrzach za pomocą pochłaniacza kurzu?

Łzawienie, wzmożone kichanie, podrażnione gardło, ból głowy – tak zwykle objawia się obecność alergenów unoszących się w pomieszczeniach domów czy też biur. Najbardziej doskwierającym jest wszechobecny kurz, którego skład może być naprawdę „bogaty”, a znajdują się w nim m.in. roztocza, naskórek, grzyby, piasek, pyłki, sadza czy włókna ubrań. Zalegający kurz nie tylko wygląda nieestetycznie, ale jest również niebezpieczny, szczególnie dla osób podatnych na alergie.

Czy istnieje sposób na to, by utrzymać jakość powietrza we wnętrzach na wysokim poziomie? Oczyszczacz powietrza z kurzu – przyda się zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości przeprowadzenia wietrzenia i utrzymania stałej cyrkulacji powietrza, ograniczającej pojawianie się zalegającego kurzu. Jeżeli należysz do osób, które nie przepadają za ciągłym i żmudnym czyszczeniem mebli, podłóg czy parapetów, pochłaniacz kurzu na pewno przypadnie Ci do gustu.


Pochłaniacz kurzu - jak działa?

Zadaniem oczyszczacza jest przefiltrowanie powietrza i pochłonięcie znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Pochłaniacz kurzu pobiera powietrze z wnętrza za pomocą wentylatora i tak rozpoczyna się jego obieg, którego pierwszym etapem jest oczyszczanie wstępne, kiedy to usuwane są większe elementy np. sierść zwierząt.

W zależności od tego, z jakiej marki pochłaniaczem kurzu mamy do czynienia, powietrze przechodzi przez różne rodzaje filtrów np. usuwające zanieczyszczenia mechaniczne (kurz i pyłki) filtry elektrostatyczne lub filtry HEPA H13, które dodatkowo unicestwią grzyby, bakterie i wirusy. Oczyszczacze powietrza uwalniają także powietrze od przykrych zapachów i to zadanie spełniają filtry tytanowo-apatytowe, które również rozkładają bakterie i wirusy oraz filtry węglowe.


Dlaczego warto kupić pochłaniacz kurzu?

Kiedy widzisz, że zmagania z kurzem to walka z wiatrakami, zakup pochłaniacza kurzu może okazać się niezbędną inwestycją. Rozwiązaniem dla domu, ale też dla biur czy obiektów użyteczności publicznej, są oczyszczacze powietrza DAIKIN. Ich najważniejszymi atutami są:

  • wygodny panel sterowania, którym ustawisz m.in. natężenie nawiewu powietrza,
  • brak generowania uciążliwych dźwięków - oczyszczą powietrze dyskretnie, więc nie musisz przerywać pracy i mogą być włączone nawet kiedy śpisz,
  • duża wydajność,
  • dodatkowe funkcje, takie jak jonizacja powietrza, neutralizująca szkodliwe jony dodatnie i mikroorganizmy,
  • elegancki wygląd, dzięki któremu urządzenie nie będzie się rzucać w oczy i wpisze się w każde wnętrze.

Solidne oczyszczacze powietrza SHARP również powinny spełnić Twoje oczekiwania. Zastosowane filtry w oczyszczaczu usuną z łatwością m.in bakterie, wirusy i jony dodatnie, pochłoną nieprzyjemne zapachy oraz przefiltrują nawet ponad 300m3 powietrza w ciągu godziny. Jedną z bardziej interesujących cech jest ich autonomiczność tzn. pracę urządzenia kontroluje wbudowany wskaźnik jakości powietrza. Urządzenie tej marki może pełnić również funkcję nawilżacza, więc szybko poprawisz mikroklimat w swoim domu. Utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności jest bardzo ważne, bo na pewno wiesz jak nieprzyjemny wpływ, chociażby na skórę, ma zbyt suche powietrze. Względy estetyczne są również bardzo ważne, więc możesz wybrać kolor najbardziej pasujący do wnętrza - biały lub czarny.


Do czego można jeszcze zastosować pochłaniacz kurzu?

Zanieczyszczenia wnętrz to wbrew pozorom nie tylko kurz. Zaliczamy do nich także dym papierosowy, wdzierający się z zewnątrz smog i pyłki roślin, roztocza, bakterie, wirusy czy zanieczyszczenia gazowe i mechaniczne. Zderzenie z tak wieloma czynnikami może być źródłem dolegliwości, m.in. wcześniej wspomnianych alergii czy astmy, lub nasilać ich objawy. Oczyszczacze powietrza, dzięki wbudowanym nowoczesnym filtrom, znakomicie poradzą sobie z tymi niechcianymi cząsteczkami i drobnoustrojami.

Komentarze  

0 #2 Basia 2019-11-08 08:19
bardzo fajna sprawa z tym pochłaniaczem kurzu, sami stosujmy w domu :)
Cytować
0 #1 tracy 2019-10-11 09:58
Pochłaniacz kurzu stoi u nas w pokoju. Muszę przyznać, że działa super. Dzięki temu kurzu prawie nie mamy.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież