ogrzewanie namiotu

Lubisz wypady za miasto i nocowanie pod namiotem w otoczeniu przyrody, jednak trochę zniechęcają Cię chłodne wieczory?

Zadbaj o swój komfort termiczny i stwórz przytulny klimat wybierając niezawodne ogrzewanie namiotu. Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na rozgrzanie, zainwestuj w wysokiej jakości sprzęt - piecyki naftowe lub promienniki gazowe.Sprawdź dostępne modele i ceny piecyków do namiotu!


Najlepsze piecyki turystyczne do ogrzewania namiotu

Piecyk naftowy jest jednym z rozwiązań, które pozwala przetrwać trudne warunki terenowe i w szybki sposób wytworzyć niezbędne ciepło. Tradycję w nowoczesnym wydaniu stanowią popularne piecyki naftowe knotowe, które idealnie sprawdzą się na ograniczonej powierzchni jaka panuje w namiocie. Spośród ich licznych zalet warto wymienić niewielkie wymiary, bardzo dobrą wydajność, a także optymalną wagę. Piecyki naftowe dodatkowo są wyposażone w uchwyt do przenoszenia, więc z łatwością ustawisz urządzenie w miejscu, które akurat wymaga dogrzania. Dużym atutem piecyków knotowych jest to, że nie musisz martwić się o dostęp do sieci elektrycznej, wystarczy zaopatrzyć się w baterie, które zasilą piecyk i możesz czerpać przyjemność z nagrzanego powietrza.

 

Piecyki naftowe do namiotu

Innym rodzajem z kategorii piecyków naftowych są nowoczesne piecyki elektroniczne. Brak w nich knotu, a zamiast niego urządzenie zaopatrzone jest we wtrysk paliwa. Piecyki naftowe elektroniczne to kompaktowe urządzenia, niezwykle łatwe w obsłudze, ciche i wyróżniające się ciekawym designem. Jeżeli lubisz wygodne i innowacyjne rozwiązania, na pewno spodoba Ci się zamontowany w piecyku programator, który pozwoli ustawić optymalną temperaturę oraz czas pracy urządzenia. Natomiast najnowsze modele same dopasują moc grzania do warunków termicznych w danym pomieszczeniu. Dużym udogodnieniem jest również wyjmowany, przenośny zbiornik paliwa, dzięki czemu uzupełnienie nafty nie będzie żadnym problemem. Decydując się na zakup elektronicznej wersji piecyka naftowego, pamiętaj, że działa dopiero, gdy podłączysz go do sieci elektrycznej.

Piecyki turystyczne do namiotu

Piecyk turystyczny naftowy, ze względu na specyfikę działania, zaopatrzony jest w niezbędne systemy zabezpieczeń, zdecydowanie podnoszące komfort ich użytkowania i na które należy zwrócić uwagę decydując się na zakup. Przewrócenie piecyka to jedna z sytuacji, która może mieć miejsce i taką też przewidzieli producenci. Zamontowane mechaniczne i elektroniczne czujniki wychylenia, automatycznie wyłączą piecyk kiedy zostanie przewrócony. Urządzenie posiada również czujniki temperatury, więc ulegnie wyłączeniu, jeżeli zostanie przekroczony jej bezpieczny zakres. Poza tym pracę piecyka zakończymy w razie potrzeby przyciskiem awaryjnego wyłączania.

Do pozostałych funkcji systemu bezpieczeństwa należą także: blokady chroniące dzieci, uniemożliwiające zmiany funkcji urządzenia oraz zabezpieczenia przed zamarzaniem.

Czym jest promiennik gazowy?

Kolejna z możliwości pozwalająca efektywnie ogrzać się w namiocie to promiennik gazowy, będący innowacyjnym rozwiązaniem zarówno, jeżeli mamy na myśli wygląd, jak i mechanizm działania. Promiennik gazowy służy do ogrzewania ciał stałych, czym różni się od piecyków naftowych, których zadaniem jest ogrzanie powietrza. Źródłem ciepła jest natomiast ceramiczna płytka, rozgrzewana w wyniku spalania paliwa. Promiennik turystyczny to bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na uzyskiwane natychmiastowe ciepło, niewielkie wymiary, trwałość i satysfakcjonującą wydajność. Posiada również niezbędny system zabezpieczający przed przegrzaniem.

Ogrzewanie w formie piecyka naftowego bądź promiennika gazowego to idealne rozwiązanie np. dla turystów lub wędkarzy, którzy korzystają z namiotów w okresach przejściowych tj, wiosną lub jesienią. Te kompaktowe i praktyczne urządzenia sprawdzą się również do dogrzania innych wybranych pomieszczeń w domu, kiedy nie chcesz włączać centralnego ogrzewania, a także biur czy domków letniskowych.

Komentarze  

0 #2 arleta kucharczyk 2019-10-28 14:26
Super sprawdzają się jako ogrzewanie do namiotu!
Cytować
0 #1 Cezary 2019-10-11 09:00
Piecyk na naftę naprawdę sprawdza się i jest niezastąpiony. My na wyjazdach pod namiot zabieramy z sobą piecyk i sobie chwalimy.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież