Przeprowadzki zwykle kojarzą się z chaosem, ogromem pracy, skomplikowaną organizacją i wielkim wysiłkiem jaki trzeba włożyć w spakowanie wszystkich rzeczy oraz ich przewiezienie w nowe miejsce.

Samodzielny transport mebli czy Twojego całego dorobku życia rzeczywiście może być trudny do opanowania, zwłaszcza kiedy w kolejce czekają większe przedmioty i sprzęty np. meble czy urządzenia AGD, RTV. Dlaczego więc nie ułatwić sobie życia i nie wynająć profesjonalnej firmy do transportu mebli, która zajmie się tymi uciążliwymi czynnościami za Ciebie?
Dlaczego warto wynająć firmę do transportu mebli?

Ogromnym plusem skorzystania z usług doświadczonej firmy jest oczywiście wygoda oraz oszczędność czasu, zwłaszcza kiedy przeprowadzka nie kończy się na jednym kursie i dotyczy przewozu rzeczy na większe odległości, jak w przypadku transportu mebli międzymiastowych czy międzynarodowych. Nie każdy ma dostęp do odpowiednio dużego samochodu, którym naraz mógłby przetransportować meble czy cały Twój dobytek, natomiast profesjonalna firma ma zapewnione zaplecze do przewiezienia dużej ilości rzeczy, również tych wielkogabarytowych. Dostosowane samochody z odpowiednimi systemami zabezpieczeń, pozwolą uniknąć uszkodzeń transportowanego majątku.

Przenoszenie w pojedynkę mebli, zapakowanych po brzegi kartonów najpierw do pojazdu, a później wniesienie ich do nowego lokum, spędza sen z powiek wielu osób, Warto zatem wybrać taką firmę, która posiada w swojej ofercie nie tylko transport mebli, ale również usługę pomocy przy załadunku oraz rozładunku. Niezależnie od tego jak szeroki jest zakres usług firmy, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie. Firmy godne zaufania powinny takie posiadać, ponieważ ubezpieczenie OC, w razie niespodziewanych uszkodzeń mebli lub utraty powierzonych rzeczy, zrekompensuje poniesione straty.

Transport mebli - o czym pamiętać

Proces przenoszenia i transportu mebli jest dosyć żmudny, ale i samo pakowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności podczas przeprowadzki. Warto zatem przyjąć sobie odpowiednią taktykę pakowania, by nie utrudniać noszenia przeciążonymi kartonami, ułatwić układanie pakunków w samochodzie oraz uniknąć chaosu przy rozpakowywaniu w miejscu docelowym.

Mimo tego, że firma przewozowa dysponuje samochodami, które są przystosowane do transportu mebli, pamiętaj, aby przed transportem prawidłowo zabezpieczyć wszystkie pojedyncze przedmioty. Zwróć szczególną uwagę na te delikatne i kruche jak szkło, ceramika czy cenny sprzęt. Najlepiej wybierać mocne kartony składające się z kilku warstw tektury, natomiast do ich oklejania wyłącznie grubą i wytrzymałą taśmę. Oczywiście czym byłoby pakowanie bez folii bąbelkowej, którą owiniesz najdelikatniejsze przedmioty i wypełnisz wolne miejsce w kartonie, co stanowi idealną amortyzację. Jeżeli jednak nie dysponujesz tego typu folią, z powodzeniem zastąpisz ją starymi gazetami. Warto również oznaczyć opisami wszystkie kartony oraz pakunki – będziesz wiedzieć co znajduje się w każdym z nich i tym samym przyspieszysz czas rozpakowywania.

Zasadą, którą warto mieć na uwadze podczas pakowania to umieszczanie ciężkich przedmiotów, takich jak książki, do małych kartonów, natomiast duże przeznaczyć na rzeczy lżejsze. W trakcie najlepiej kontrolować wagę paczek, by przenieść je bez większego wysiłku oraz to, by się zamykały bez oporów, a ściany pozostały proste, wolne od wybrzuszeń. Przygotowane w przemyślany sposób kartony przyczynią się do optymalnego zagospodarowania przestrzeni ładunkowej w samochodzie, a wysyłka mebli stanie się prosta.

Komentarze  

0 #2 Hania 2020-01-03 15:22
Zgadzam się firma to najlepszy pomysł - przewiozą wszystko bezpiecznie i fachowo :D ja polecam Wiki transport!
Cytować
0 #1 ciekawski2 2019-10-09 08:48
Zaglądając na te forum nie spodziewałem się aż takich ciekawych tematów. Warto było tu trafić.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież