jak spuścić wodę z bojlera elektrycznego

Bojler – urządzenie stosowane powszechnie w różnego rodzaju domkach w tym altanach działkowych.

Jest to urządzenie, które wymaga spuszczenia wody na okres mrozów i chłodu. Na pozór nie jest to sprawa taka prosta. Różnego rodzaju bojlery mają własny i jedyny sposób opróżnienia.Jak spuścić wodę z bojlera?

Przede wszystkim trzeba bliżej przyjrzeć się zaworowi bezpieczeństwa, który z reguły znajduje się na dole bojlera. Nie należy zapomnieć o dwóch rurkach którymi płynie ciepła i zimna woda. W celu upewnienia się najlepiej jest zajrzeć w instrukcję obsługi nabytego bojlera w której są wszelkie wskazówki. Spora ilość bojlerów posiada zawór z śrubką którą to woda wypływa podczas spuszczania. Nie należy odkręcać całego dużego zaworu, gdyż strumień wody będzie duży i nie będziemy w stanie zapewnić bezpiecznego wypływu wody.


Jak spuścić wodę z bojlera elektrycznego?

Także spuszczanie wody z bojlerów elektrycznych warto wykonywać stopniowo aby nie zalać podłogi w altance lub innym pomieszczeniu. Warto uzbroić się w nieco cierpliwości, gdyż opróżnianie 100 litrowego bojlera może potrwać nawet około 60 minut. Zdarzyć się może sytuacja w której to woda nie będzie chciała płynąć na zewnątrz. Powodem może być nieodłączony przewód kierujący ciepłą wodę.


Jak spuścić wodę z bojlera centralnego ogrzewania, aby go niezapowietrzyć?

Po okresie mrozów możemy ponownie napełnić zbiornik bojlera wodą. Spotkać można nieraz ciche obawy o to czy ów bojler nie zapowietrzył się. Jeśli zbiornik bojlera napełnia się szybko znaczy to, że bojler nie jest zapowietrzony. Sama sytuacja zapowietrzonego bojlera nie jest często spotykana więc nie ma co martwic się na zapas. W razie kłopotów warto posilić się instrukcja obsługi bojlera bądź w ostateczności wezwać hydraulika.

Konieczność spuszczania całej zawartości zbiornika na wodę jest istotną sprawą, gdyż po niedopilnowaniu wiosną możemy być zmuszeni wymienić bojler i naprawić całą instalacje wodno- kanalizacyjną.

Komentarze  

0 #1 piotr20 2019-10-09 08:45
Moi dziadkowie mieli bojler w łazience, który podgrzewał wodę. Nie było żadnych problemów z bojlerem.
Wpis jako laikowi w tym temacie bardzo pomógł. Warto było tu zajrzeć.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież