Akcesoria łazienkowe mogą być wykonane z różnych materiałów – tworzywa sztucznego, ceramiki, zaimpregnowanego drewna czy chromowanej stali. Dzisiejszy wpis skupi się na tym ostatnim rozwiązaniu. Akcesoria do łazienki ze stali nierdzewnej chromowanej to dodatki, które z powodzeniem można wykorzystać praktycznie w każdej łazience.
Stal chromowana w akcesoriach łazienkowych


Armatura łazienkowa najczęściej wykonana jest z chromowanej stali nierdzewnej. Nic więc dziwnego, że akcesoria do łazienki wyprodukowane z tego materiału mogą tak dobrze komponować się z resztą pomieszczenia.
Zaletą stali nierdzewnej jest nie tylko atrakcyjny design, ale także duża wytrzymałość. Jest to materiał odporny na uszczerbki mechaniczne, a także działanie niekorzystnych czynników, w tym wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności. Stal chromowana jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nawet jeżeli osadzi się na niej kamień z wody, można go z łatwością usunąć za pomocą specjalnych środków do czyszczenia.

Przykłady akcesoriów łazienkowych ze stali chromowanej


Przykładem akcesorium ze stali nierdzewnej jest stojak na papier toaletowy. W zależności od wybranego modelu może służyć wyłącznie do przechowywania rolek lub też pełnić funkcję 2 w 1. W tym drugim przypadku stojak na papier toaletowy może być połączony ze szczotką wc. To oszczędność miejsca i brak konieczności kupowania dwóch sprzętów osobno.
Akcesoria do łazienki ze stali chromowanej to także różnego typu półki na kosmetyki i inne drobiazgi. Producenci oferują różnorodne modele, w tym narożne i piętrowe. Ze względu na dużą odporność chromowanej stali nierdzewnej na wilgoć półki z powodzeniem mogą być wykorzystywane także pod prysznicem.
Stal chromowana może także być wykorzystana w kompletach akcesoriów łazienkowych. Najczęściej taki zestaw składa się z kubeczka na szczoteczki, dozownika na mydło w płynie, mydelniczki na mydło w kostce, kosza na śmieci oraz szczotki wc. Tego typu akcesoria do łazienki mogą być w całości wykonane ze stali chromowanej lub wykorzystywać ją tylko jako dekor.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież