Dom pod klucz powinien być solidny i spełniać wszelkie wymagania mieszkaniowe,

oraz cechować się wysoką funkcjonalnością, elegancją i sprawdzonymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Ponadto musi spełniać indywidualne oczekiwania względem rozmieszczenia instalacji i personalizacji projektu pod konkretną osobę. 

Budowa domu

Dom to nie tylko fundamenty, ściany i pomieszczenia. Jest to bowiem osobista przestrzeń, w której mieszkańcy znajdują azyl i cieszą się z możliwości przebywania w nim. Dlatego tak ważne jest, by mieszkanie spełniało wszystkie wymagania i był dostosowany pod konkretną osobę, czy rodzinę. Budowa wymarzonego domu, zaczyna się więc od przygotowania jego projektu. Można to zrobić zarówno samemu, czekając w późniejszym czasie na pozwolenie budowy oraz skonsultować się z architektem, który doradzi przydatne rozwiązania. Sprawdź, który jest właśnie dla Ciebie!

Od projektu do klucza 

Po przygotowaniu projektu i otrzymaniu zezwolenia na budowę następuje drugi i fundamentalny etap. Jest nim oczywiście sama budowa domu. Wrocław to jedno z miast, w którym profesjonalne firmy budowlane oferują usługi na najwyższym poziomie. Budowa domu składa się natomiast szereg czynności, takich jak:

  • przygotowanie ziemi pod fundamenty
  • stawianie fundamentów
  • postawienie murów i stropów
  • instalacja dachu
  • postawienie schodów
  • prace wykończeniowe
  • przygotowanie instalacji
  • zapewnienie termoizolacji
  • przyłączenie mediów

Budowa domu stanowi więc proces, złożony z elementów potrzebnych do wykończenia solidnego, bezpiecznego, ciepłego i dostosowanego pod warunki mieszkalne miejsca. Zakres usług budowlanych powinien więc spełniać i obejmować wszystkie wymienione wyżej elementy.  Dodatkowo jego wykonanie musi przebiegać sprawnie i kompleksowo. Gwarancję fachowej obsługi zapewni zatem sprawdzona firma budowlana (np. funkcjonująca we Wrocławiu firma Trudzia).

Rodzaje domów

Aby wiedzieć, jaki dom spełni osobiste oczekiwania, należy zapoznać się ze strukturą i specyfiką poszczególnych mieszkań. Wyróżnia się tutaj domy parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym.

Parterówki cechują się prostotą, elegancją i innowacyjnymi rozwiązaniami oraz ciekawym układem funkcjonalnym i nowoczesnością. Małe rodziny znajdą w nim przytulny kąt do spędzania wspólnego spędzania czasu i bezpieczny azyl. Lokum piętrowe dedykowane są natomiast dla większych rodzin, stanowiąc komfortową i przestronną przestrzeń mieszkalną. Zagospodarowanie poddasza użytkowego daje z kolei możliwość powiększenia przestrzeni o dodatkowe i oryginalne pomieszczenia.

Istnieje również możliwość wybudowania domu energooszczędnego, którego użytkowanie zużywa mniej energii. 

Zaufani budowlańcy - dlaczego warto?

Istnieje wiele argumentów, przemawiających za tym, że warto zainwestować w sprawdzoną firmę budowlaną. Gwarantuje to zarówno oszczędność czasu, nerwów, jak i nawet pieniędzy. Fachowe wykonanie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania domu, a sprawna i dokładna realizacja przyczynia się do zniwelowania dodatkowych, późniejszych kosztów (np. naprawczych, renowacyjnych). 

Fundament bezpieczeństwa

Fundamentem wymarzonego domu jest rzetelność jego wykonania i spokój w trakcie procesu budowy. Te elementy stanowią o satysfakcji z posiadania własnych czterech ścian dają możliwość cieszenia się nim na długie lata. 

Warto więc znaleźć fachową pomoc, która zagwarantuje ukończenie stabilnego i bezpiecznego domu. Jak każdy wie, budowa domu to poważna inwestycja dlatego warto postarać się o wykwalifikowanych fachowców.

undefined

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież