Chcąc wypoziomować łaty na dachu warto posłużyć się klinami dachowymi. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku. Tradycyjnie stosuje się kliny wykonane z drewna, ale z biegiem czasu wysychają i wypadają, a dach traci poziom. W takiej sytuacji pojawia się luz, który sprzyja odkształceniom.


Chcąc pozbyć się tego problemu należy zastosować kliny z tworzywa sztucznego. Atutem klinów dachowych jest ich kształt. Rozcięcie na środku i specjalne ząbkowanie pozwala na przymocowanie klina na wkręcie lub gwoździu. Kliny te nie wypadają w czasie montażu więc można zaoszczędzić czas i zapewnić wysoką jakość wykonania dachu. Taki klin pozwala na poziomowanie częściowo przykręconej łaty. Zalety takich klinów: umożliwia łatwe wyrównanie w jednej płaszczyźnie łat i kontrłat i opatentowany system ząbków zabezpiecza klin przed wysunięciem. Kliny dachowe odporne są na pleśnie i grzyby. Odporne są na krusznie w czasie przebijania lub przewiercania. Odporne na działanie temperatur w zakresie -35 stopni Celsjusza do +100 stopni Celsjusza. Wytrzymałość na ściskanie – do 400 kg.

Kliny dachowe z wełny mineralnej posiada szereg walet do których należą: polepszanie izolacji termicznej, jest niezbędnym elementem układu dachu płaskiego, uzyskanie lepszych parametrów niepalności dachu, kliny uniemożliwiają gromadzenie się wody, np. wokół komina, poprzez zapewnienie właściwego odprowadzenia i jest to najlepszy dostępny materiał, ponieważ, nie pochłania wilgoci. Taki klin dachowy z wełny wykorzystywany przy układaniu warstwy hydroizolacyjnej na dachach płaskich lub innych powierzchniach, gdzie jest wykorzystywana papa, epdm, membrana FPO czy TPO. Klin dachowy właściwości produktu: współczynnik przewodzenia ciepła: 0,036 W/mk, gęstość: 100 kg/m3 (±10%), reakcja na ogień: klasa A1 i surowiec: wełna mineralna skalna.

Głównym zadaniem klinów dachowych jest zapobieganie załamaniu się warstwy hydroizolacyjnej w miejscach styku poziomej powierzchni i pionowej, czyli tam, gdzie jest szansa na powstanie zgięcia o kącie 90° .

Kliny dachowe można kupić w sklepach z artykułami budowlanymi tymi stacjonarnymi jak i w sklepach online. Jest to produkt łatwo dostępny więc z zakupem nie będzie problemu.

Więcej znajdziesz na https://fitberg.pl


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież