Obróbka metali to zestawienie procesów, w których trakcie dochodzi do zmiany wymiarów, kształtu i właściwości fizycznych jak i chemicznych.

Do podstawowych sposobów obróbki metalu zalicza się obróbkę mechaniczną skrawaniem, plastyczną, chemiczną, cieplna oraz cieplno-chemiczną.

  • Obróbka CNC – polega na skrawaniu, w którego czasie ściągana jest określona warstwa obrabianego materiału w celu uzyskania odpowiedniego kształtu i formuły. Reszta zostaje usunięta, a element skrawany przekazany na inne operacje. Obróbka CNC jest niezbędnym procesem w sektorze przemysłowym. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn można obrabiać różne materiały jak metal i materiały sztuczne.

  • Frezowanie – Jest to rodzaj obróbki skrawaniem, w którego czasie nadaje się elementom założonego kształtu. Frezuje się zróżnicowane płaszczyzny, ale również rowki i uzębienie. Dotyczy to metali kolorowych, stali i tworzyw sztucznych. Przy użyciu frezarek wykonywane są wszystkie techniki obróbki tj. frezowanie walcowe oraz kształtowe, frezowanie współbieżne i przeciwbieżne i frezowanie niestandardowe – np. kształtowanie nietypowych połączeń, narożnych profili czy elementów o charakterze dekoracyjnym.

  • Toczenie – w tym procesie maszyna pozostaje nieruchoma, a obrabiany element jest obracany tak, aby uzyskać zaplanowany efekt jakościowy. Toczenie pozwala na poddanie obróbce każdego rodzaju metali. Wszechstronność i różnorodność zastosowanie tego typu usługi tokarskiej ma szczególne znaczenie.

Obróbka metali – zalety

Jedną z zalet jest wysoka wydajność procesów obróbczych, które wynikają z maksymalnej automatyzacji zadań i długotrwałego użytkowania maszyn. Skutkiem tego jest zdecydowanie szybszy i bardziej efektywny cykl obróbczy. Doskonały poziom precyzji obrabiania z wykorzystaniem bogatego zaplecza maszynowego. Dzięki temu części charakteryzują się wysokim stopniem realizacji detali wynikającej z rosnących możliwości obrabiarek oraz narzędzi do skrawania.

Cena obróbki metali

Zaawansowanie technologiczne przekłada się na szybkość i efektywność realizacji, a za tym idą atrakcyjne ceny. Do ceny usługi obróbki metali uwzględniane są: zakres prac i ich czasochłonność, typ obrabianego materiału oraz lojalność Klienta, który regularnie korzysta z usług. Szczególnie atrakcyjny cennik przygotowany jest dla firm i przedsiębiorstw regularnie korzystający z usług. Nie dotyczy to tylko obróbki metali, ale również roboty ślusarskie, remonty maszyn, usługi utrzymania ruchu i tworzenie konstrukcji stalowych.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież