Ogrodzenie, zarówno tymczasowe, jak i stałe, należy do jednych z najważniejszych elementów, choć pojawiających się naokoło posesji, a nie bezpośrednio w budynku. Spełnia ono jednak wiele ważnych funkcji, dlatego nierzadko powstaje w pierwszej kolejności lub na równi z rozpoczętą budową. Ogrodzenia wykonuje się z rozmaitych materiałów. Inwestorzy, projektanci, ale i sami klienci coraz chętniej sięgają po ogrodzenia bazujące na bloczkach betonowych. Dlaczego to dobry pomysł?


Ogrodzenie, zarówno tymczasowe, jak i stałe, należy do jednych z najważniejszych elementów, choć pojawiających się naokoło posesji, a nie bezpośrednio w budynku. Spełnia ono jednak wiele ważnych funkcji, dlatego nierzadko powstaje w pierwszej kolejności lub na równi z rozpoczętą budową.

Ogrodzenia wykonuje się z rozmaitych materiałów. Inwestorzy, projektanci, ale i sami klienci coraz chętniej sięgają po ogrodzenia bazujące na bloczkach betonowych. Dlaczego to dobry pomysł?

Funkcje ogrodzenia

Wyznaczenie granic posesji, stworzenie poczucia prywatności i intymności – to najważniejsze funkcje, jakie niosą ze sobą ogrodzenia. Z tego względu znajdują się, a przynajmniej powinny być uwzględniane, w planie każdej budowy. Zanim wzniesiony zostanie obiekt mieszkalny czy firmowy ogrodzenie staje się informacją dla osób postronnych, gdzie zaczyna się i kończy teren prywatny.

To samo ogrodzenie chroni przed warunkami atmosferycznymi. Ogranicza działanie silnego wiatru, opadów atmosferycznych czy promieniowania słonecznego.

Nie można pominąć faktu, że ogrodzenie również estetyką wpisuje się w architekturę danego obiektu oraz w aranżację przydomowej czy firmowej przestrzeni. Jest ozdobą, podkreśla wygląd terenu, uwydatnia to, co najciekawsze. Dla domowników to kwestia poczucia satysfakcji, że wszystko wygląda tak, jak sobie to wymarzyli. Dla właścicieli firm to również forma zachęcenia odbiorców do skorzystania z usług czy zakupu produktów. Eleganckie ogrodzenie może bowiem wyrażać profesjonalizm firmy.

Ogrodzenie tymczasowe z bloczków betonowych

Nim powstanie finalny obiekt nierzadko tworzone jest ogrodzenie tymczasowe. Chętnie z bloczków betonowych, ponieważ to sposób na stworzenie ogrodzenia mieszczącego się w budżecie każdego odbiorcy. Prosty i szybki montaż, a także demontaż ułatwiają decyzję o wyborze takiej konstrukcji.

Gdy jednak właściciele przekonują się o trwałości i ciekawym wyglądzie ogrodzenia betonowego, przekształcają je na to o charakterze stałym, rezygnując z nowej inwestycji.

Trwałość na długie lata

Ogrodzenie z bloczków betonowych zachowuje swoją trwałość przez tak długi czas, jak długo istnieje budynek mieszkalny czy firmowy. Tak wykonane jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym działanie potencjalnych, nieproszonych gości.

Bloczki betonowe wykazują również niepodatność na działanie warunków atmosferycznych. Nie tracą na swoich właściwościach ani estetyce pomimo działania skrajnych temperatur powietrza, silnego promieniowania słonecznego, wilgoci, opadów. Nie ima się ich mech, grzyby czy glony, dzięki czemu jest to świetny pomysł na stylowe i trwałe ogrodzenie wznoszone wśród terenów nadmorskich.

Uniwersalna estetyka

Bloczkom betonowym nie można odebrać uniwersalnej estetyki. Mamy bowiem do czynienia nie tylko z modnym ostatnio materiałem, który sprawdza się w formie ogrodzeń. Betonowe elementy mogą mieć wybraną barwę i stopień porowatości. Od klienta zależy, czy będą się prezentować bardziej nowocześnie, czy staną się bliższe klimatom industrialnym, skandynawskim, a może rustykalnym. W każdym wydaniu są w stanie podkreślić architekturę obiektu oraz aranżację pobliskiej przestrzeni.

Ogrodzenie z bloczków betonowych ciekawie się prezentuje zestawione w innymi materiałami, np. elementami drewnianymi lub metalowymi przęsłami. Nietypowe połączenia potrafią nadać spektakularnego wyglądu.

Prosty montaż, który zachęca

Do zastosowania bloczków betonowych na ogrodzenie zachęca prosty i bezproblemowy montaż. Wpływa to również na niższe koszty przygotowania całego ogrodzenia. Ma to znaczenie zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i firmowych.

Ogrodzenie powstaje szybko, bez zbędnych instalacji czy przygotowań, więc posesja równie szybko zyskuje na wyznaczeniu ścisłych granic.

Jak wybrać oryginalne produkty?

Na rynku znaleźć można sporo firm realizujących ogrodzenia betonowe. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór oferty, w której cena idzie w parze z jakością oraz oryginalnością stosowanych elementów. Na to wszystko można liczyć wybierając ofertę, którą posiada Manufaktura SLABB.

Producent może się pochwalić szerokim gronem specjalistów z różnych dziedzin, współpracą z artystami oraz indywidualnymi realizacjami. Odbiorcy zyskują zatem na trwałych, estetycznych i oryginalnych ogrodzeniach, które przez lata należycie spełniają swoje funkcje, bez ryzyka utraty posiadanych właściwości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież