Spełniając własne marzenia o budowie domu nie możemy zapomnieć, o tym co będzie go otaczać. Warto również zadbać o piękny ogród oraz ogrodzenie. Jednak w tym artykule postaramy się przedstawić jak krok po kroku zamontować ogrodzenie własnymi siłami.


Prace przygotowawcze – pierwszą czynnością jest przygotowanie podłoża, a właściwie jego wyrównanie. Poziom działki na której będzie stało ogrodzenie musi być idealnie równy. Należy pamiętać, aby uprzątnąć resztki drzew, gruzu i innych niechcianych przeszkód. Ważne jest też wytyczenie linii przebiegu ogrodzenia. Warto zadbać o czysty i równy teren, dzięki któremu osiągnie się najlepszy efekt estetyczny. Po przygotowaniu podłożą można przystąpić do kolejnego etapu, którym jest montaż ogrodzenia.

Teraz przystępujemy do pomiaru i montażu. Najpierw trzeba zmierzyć ziemię pod przyszłe ogrodzenie. Warto przemyśleć w jaki sposób zabezpieczysz działkę. Pierwszym ważnym krokiem jest wytyczenie słupków narożnych i początkowych. Ważne, żeby słupki ściany frontowej znajdowały się węższą stroną do frontu, co da ładny, estetyczny efekt. Kolejnym krokiem jest wymierzenie odległości od środka słupka.

Wykonuje się to po zaplanowaniu słupków skrajnych. Długość jaką otrzymacie dzieli się przez długość przęsła wraz z słupkiem i dystansem na obejmie. Otrzymany w ten sposób wynik, powie ile przęseł i paneli należy zakupić, by wybudować płot. Następnym krokiem jest wykopanie dołków pod słupki, które dodatkowo powinno się wzmocnić betonem. Słupki ustawia się i dobrze pionuje. Jest to najważniejsza czynność podczas stawiania płotu. Teraz zaczyna się osadzanie słupków. Tu sprawdza się metoda dwóch sznurków.

Pierwszy dolny sznurek pozostawia się napięty. Przebiega na wysokości 20cm. Górny sznurek ma przebiegać na wysokości końca słupka. Ostatnim etapem jest montaż paneli. Wykonuje się go dopiero po stwierdzeniu właściwego związania betonu. Panele montuje się za pomocą obejm. Do montażu warto zastosować nierdzewne śrubki i nakrętki. Śruby powinny przebiegać za drutem, co jest zabezpieczeniem płotu.

Wszystko czego szukasz do budowy ogrodzenia znajdziesz w sklepie Obi. Mają naprawdę bogatą ofertę rozmaitych ogrodzeń wykonanych oczywiście z materiałów najwyższej jakości, które nie poddadzą się warunkom atmosferycznym. Dzięki nim zyskasz prywatność i ciekawy wygląd. Sklep Obi zadba o szybki i profesjonalny montaż ogrodzenia polecając sprawdzonych wykonawców, którzy wykonają montaż bramy i płotu.

Po zakupie możesz przewieźć zakupione przęsła lub skorzystać z dostawy z Obi. Ponadto do dyspozycji jest planner 3D, dzięki któremu zaoszczędzisz czas. Szybko i wygodnie pomoże stworzyć projekt ogrodzenia. Wszystko, co jest niezbędne do postawienia ogrodzenia znajdziesz tutaj https://www.obi.pl/projektowanie/projektowanie-ogrodzenia/ Z Obi z pewnością się uda. Twoja posesja będzie wyglądać wyjątkowo i estetycznie. Takie ogrodzenie może stać się wizytówką twojej posesji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież