Rusztowania (nazywane również deskowaniem) mają szerokie zastosowanie podczas prac budowlanych i remontowych. Najprościej mówiąc rusztowanie to dowolna tymczasowa konstrukcja, służąca do przeprowadzania prac na wysokościach. Istnieje wiele rodzajów rusztowań w zależności od rodzaju i zakresu prac budowlanych. Rusztowanie powinno być stabilny i mocny, aby podtrzymywać pracowników i inne umieszczone na nim materiały budowlane. Najczęściej spotykane typy rusztowań wykorzystywanych do prac remontowo-montażowych to deskowanie kolumnowe (warszawskie), systemowe (składające się z modułów) czy przejezdne, które wykorzystuje się gdy konieczna jest częsta zmiana miejsca położenia. W tym artykule przyjrzymy się bardzo popularnemu systemowi Plettac.

Rusztowanie Plettac oferuje niezrównane możliwości adaptacji, elastyczność i jest najczęściej wybieranym deskowaniem dla obiektów przemysłowych, elektrowni, rafinerii, placów budowy i fabryk, a także stoczni, lotnisk, teatrów, aren, placów budowy autostrad i mostów.

Na popularność tego rusztowania wpływa ekonomia oraz bezpieczeństwo na placu budowy. Wykonane, z wysokiej jakości materiałów rusztowanie Plettac, jest niezwykle szybkie i łatwe w montażu. Jeden pracownik w ciągu 1 dnia jest w stanie ustawić od 100 do 250 m2 konstrukcji (w zależności od bryły budynku i ilości zastosowanych elementów). Montaż nie wymaga fachowej wiedzy ani użycia dodatkowych narzędzi.

Szeroki wybór elementów rusztowania – przy odpowiednim ich doborze – umożliwia łączenie ich w różnorodne warianty ustawień, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja konstrukcji do aktualnego przedsięwzięcia. Pozwala to na wykorzystanie rusztowania Plettac przy każdym budynku, również tym o nieregularnej bryle, bez konieczności doinwestowywania.

Możliwości zastosowania rusztowania Plattec

Ze względu na swoją uniwersalność oraz niezliczone możliwości modyfikacji, to deskowanie nadaje się do większości zadań budowlano-wykończeniowych. Najczęściej wykorzystywane do tynkowania, ocieplania czy malowania elewacji. Używane przy renowacjach oraz pracach montażowych. Rusztowania fasadowe wykorzystuje się także jako różnego rodzaju konstrukcje nośne reklam, przy budowie estrad lub trybun oraz zadaszeń przy imprezach masowych

Z jakich elementów zbudowane jest rusztowanie fasadowe Plattec

Plettac charakteryzuje się lekkością całej konstrukcji. Pomimo tego, że składa się z wielu części (począwszy od ram o profilu zamkniętych, elementów poręczy, poprzez podesty drewniane i stalowe, a skończywszy na stężeniach oraz pozostałych akcesoriów), nie wpływa to niekorzystnie na stabilność rusztowania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu podczas produkcji różnorodnych materiałów, najwyższej jakości, które wzajemnie się uzupełniają w gotowym systemie.

Szereg rozwiązań technologicznych zastosowanych w rusztowaniu elewacyjnym Plattec, zmniejsza ryzyko wypadku przy pracach na wysokościach. Podesty wykonane z drewna lub ze stali, zabezpieczone są przed wypięciem czy przypadkowym wysunięciem, a zastosowanie burt, poręczy i innych elementów osłonowych sprawia, że rusztowanie jest w pełni bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i osób znajdujących się w okolicy placu budowy. 

Cena rusztowania Plettac

Cena systemu zależy od metrów kwadratowych oraz użycia ilości akcesoriów. Średnią cenę oblicza się mnożąc długość rusztowania przez wysokość, a wynik dzieli przez cenę rusztowania. O dokładne ceny można zapytać w sklepach sprzedających rusztowania jak np. Boguc Construction Sp. z o.o.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież