Zastanawiali się Państwo jak szybko i efektywnie ochłodzić mieszkanie latem w upał? Rozwiązań jest kilka, lecz najpopularniejszym i skutecznym jest kupno klimatyzatora.

Te rozwiązanie ma szereg zalet jak i kilka wad. O tym za chwilę. Nowoczesne klimatyzatory łączą w sobie wiele funkcji i nowoczesnych technologii. Do plusów klimatyzacji biura lub ogólnie mówiąc pomieszczeń mieszkalnych należą: szybkie i skuteczne schładzanie powietrza, komfort i wygoda obsługi i możliwość włączenia o dogodnej porze.

Bez dwóch zdań główną wadą klimatyzacji jest możliwość zachorowania na choroby układu oddechowego. Do pozostałych wad należy wyższy niż w przypadku innych rozwiązań koszt instalacji i użytkowania, konieczność regularnych przeglądów i zabiegów konserwatorskich oraz ujemny wpływ na wygląd wnętrza, gdyż zazwyczaj część instalacji klimatyzatora musi znajdować się wewnątrz pomieszczeń.

Jak schłodzić mieszkanie latem w bloku?

Twoje mieszkanie szybko się nagrzewa latem i panuje w nim zbyt wysoka temperatura? Szukasz najlepszego rozwiązania, aby podczas upałów powietrze w pomieszczeniach dawało ukojenie, a więc było rześkie i czyste. Komfort odczujesz dzięki niezawodnym klimatyzatorom, dostarczanym od najlepszych producentów.

Klimatyzator przenośny - to odpowiedź na to, jak ochłodzić mieszkanie w bloku. Dzięki temu, że jest urządzeniem mobilnym, możemy ulokować go w dowolnym miejscu mieszkania. Małe gabaryty to ogromna zaleta klimatyzatora, zwłaszcza wtedy gdy ma ochłodzić lokum o niewielkiej powierzchni. W tym celu możecie wybrać m.in. klimatyzatory marki Blaupunkt lub Ravanson.

Profesjonalny sprzęt firmy Fral to jeden z ciekawszych wariantów. Zaoszczędzisz miejsce w swoim mieszkaniu, ponieważ bez problemu wystawisz go na zewnątrz np. taras lub balkon, więc masz pewność, że nie usłyszysz pracy urządzenia. Co ciekawe, dzięki temu, że klimatyzator stoi na dworze i wdmuchuje powietrze do pomieszczenia, efektywność chłodzenia zwiększa się o 30%. Charakteryzuje się ponadto dużą wytrzymałością, może działać nawet w temperaturze 45 stopni.

Inną opcją, nad którą warto się zastanowić jest klimatyzator ścienny typu split. Ze względu na to, że zostaje zamontowany na stałe, nie mamy dowolności co do miejsca usytuowania, jak w przypadku klimatyzatorów przenośnych. Ścienne urządzenia chłodzące składają się z dwóch elementów – agregatu, montowanego na zewnątrz oraz klimatyzatora, który znajduje się w pomieszczeniu i ma formę płaskiego panelu. Jakie miejsce będzie odpowiednie dla klimatyzatora ściennego, aby pracował jak najbardziej efektywnie? Ciepłe powietrze unosi się do góry i gromadzi się tuż pod sufitem, więc ten obszar będzie najrozsądniejszym wyjściem do montażu klimatyzacji.

Gdzie ustawić klimatyzator, aby najlepiej schłodził mieszkanie?

W jakim miejscu najlepiej ustawić klimatyzator? Wszystko zależy od rodzaju urządzenia chłodzącego, ale warto znać kilka zasad, które ułatwią wybór właściwej lokalizacji i nie będziecie mieć wątpliwości jak ochłodzić mieszkanie w upał. Oczywiście wybieraj pomieszczenia, które nagrzewają się najszybciej, czyli te usytuowane od strony południowej, a także zachodniej. Bierz również pod uwagę ilość czasu jaki poświęcasz na przebywanie w danym pomieszczeniu i montuj klimatyzację tam gdzie spędzasz go najwięcej, czyli salon, sypialnia.

O czym pamiętać schładzając mieszkanie latem?

Pamiętaj, by usytuować klimatyzator w takim miejscu, by nie przeszkadzał w użytkowaniu mieszkania. Istotne jest także zapewnienie swobodnego ruchu powietrza z jednoczesnym uwzględnieniem komfortu osób przebywających w pomieszczeniu, tzn. nie narażać ich na przeciągi. Zachowanie właściwych odstępów zapewni prawidłową pracę klimatyzatora – odległość urządzenia od sufitu najlepiej kiedy wynosi min. 20 cm, natomiast dystans od elementów znajdujących się po bokach urządzenia powinien mieć wartość min. 30 cm.

Wybierając klimatyzator musimy brać pod uwagę wiele czynników i kolejnym jest aranżacja mieszkania. Nowoczesny wygląd sprzętu chłodniczego sprawia, że nie będziemy mieć z tym najmniejszego problemu. Dobierzecie najlepszy sprzęt pod względem formy, kolorystyki oraz wymiarów do charakteru swojego mieszkania.

Klimatyzatory pokojowe marki Fral

Jednym z ciekawszych urządzeń do schładzania mieszkania jest klimatyzator dwururowy firmy Fral. Doskonale nadają się do pracy na zewnątrz, gdyż schłodzone powietrze dostarczane jest rurą do mieszkania lub domu. Jedną z zalet tego klimatyzatora jest solidna i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja. Oprócz zastosowania do domów miniklimatyzator firmy Fral można stosować podczas biwakowania pod namiotem lub w przyczepie kempingowej.

Dwururowe klimatyzatory są zdecydowanie cichsze od monobloków, a wydajnością dorównują klimatyzatorom umieszczanym na zewnątrz. Klimatyzatory firmy Fral cechuje wysoka jakość wykonania oraz energooszczędność i nienaganny wygląd, który nie pogarsza odbioru całości. Warto podkreślić wysoką wydajność urządzeń firmy Fral. Nie należy zapomnieć o fakcie produkowania niezawodnych produktów o wysokich parametrach i długiej żywotności.

czym schłodzić mieszkanie

Jak ochłodzić mieszkanie w upał marką Ravanson?

Firma Ravanson od wielu lat zachwyca bardzo wysokiej jakości produktami sezonowymi do których należą między innymi klimatyzatory. W swojej ofercie posiada wydajne i funkcjonalne urządzenia w ciekawym wzornictwie i atrakcyjnej cenie. Jednym z takich klimatyzatorów jest model KY-14000. Ten przenośny klimatyzator można wykorzystać w celu schłodzenia, osuszenia lub nagrzania powietrza. Jego znamionowa wydajność grzewcza/chłodnicza wynosi 4000W. Wentylator zamontowany w tym urządzeniu pracuje w 3 stopniach: niski/średni/wysoki. Wydajność osuszania wynosi 70l/24h. Klimatyzator posiada funkcję „Timer” w zakresie 24h.

Czynnikiem chłodniczym jest gaz którego temperatura wrzenia wynosi prawie -49 stopni Celsjusza. Gaz ten nosi symbol R410A. Urządzenie posiada wąż służący do odprowadzenia powietrza, a jego długość wynosi 150cm. W urządzeniu wbudowany jest panel kontrolny służący do sterowania. Ponadto dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Produkt posiada klasę energetyczną A. Klimatyzator nie pobiera zbyt dużo energii elektrycznej. Pobór podczas grzania wynosi 1500W, a w trakcie chłodzenia 1700W. Twórcy zadbali o obecność trybu nocnego. Klimatyzator ma bardzo estetyczny i nowoczesny wygląd.

Jak ochłodzić mieszkanie w upał

Jak ochłodzić mieszkanie w bloku - Marka Blaupunkt

Firma Blaupunkt zajmuje się między innymi produkcja klimatyzatorów naściennych i przenośnych. Klimatyzatory naścienne od wielu lat są bardzo popularnymi urządzeniami do schładzania lub ogrzewania pomieszczeń biurowych i mieszkalnych. Mają również szereg dodatkowych funkcji jak wentylowanie, osuszanie i oczyszczanie powietrza. Ich unikalny i nowoczesny wygląd to dodatkowy atut. Szybkie osiągnięcie pożądanego efektu to duża zaleta klimatyzatorów naściennych. Produkty pracują cicho i nie zużywają dużo energii elektrycznej. Obecnie firma Blaupunkt oferuje klimatyzator NitroSmart. Posiada na prawdę sporo przydatnych funkcji. Z powodzeniem nagrzeje lub schłodzi pomieszczenie którego metraż nie przekracza 35m2.

Komfortowe warunki zapewnia w przedziale temperatur od -15°C nawet do temperatury 50°C. Zużywa bardzo mało prądu, gdyż jest urządzeniem z klasą energetyczną A++. Warto dodać, że klimatyzator ten pracuje niezwykle cicho jest estetyczny i łatwy w obsłudze. Klimatyzator przenośny, który wzbudził duże zainteresowanie to Moby Blue 0909. Szereg zaawansowanych technologii zamkniętych jest w estetycznej, kompaktowej i nowoczesnej stylistyce. Urządzenie jest niezwykle wydajne i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Moby Blue 0909 należy do najwyższej klasy energetycznej. Z powodzeniem może być używany w biurach i pomieszczeniach których powierzchnia nie przekracza 25m2.

Klimatyzator może poszczycić się bardzo cicha praca i zapewnieniem prawidłowych warunków do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Atrakcyjny wygląd przeplatany jest spora liczba przydatnych funkcji.

Jak ochłodzić mieszkanie w bloku

Komentarze  

0 #1 lodzia 2019-10-11 10:08
Klimatyzator do schładzania mieszkań w szczególności tych na wyższych piętrach gdzie słońce niemiłosiernie nagrzewa wnętrze. Sami mamy i działa.:-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież