Organizacja niezliczonej ilości kosmetyków i innych podręcznych drobiazgów nie jest łatwą sprawą. Jednak zdyscyplinowane i pilnujące porządku kobiety potrafią sprawnie zaplanować tzw. przestrzeń roboczą. Na przygotowywanie makijażu czy wykonanie fantazyjnej fryzury warto przeznaczyć w domu odpowiednie miejsce. Pomocny będzie też praktyczny mebel. Jaki? Oczywiście toaletka z lustrem! Który wariant wpisze się w charakter Twojego mieszkania? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź!
Toaletka z lustrem — przesadna elegancja czy funkcjonalna aranżacja?

Wiele osób ulega utartym schematom, które mówią, że toaletka z lustrem to przywilej średniowiecznych dam. Niektóre z nich sądzą, że sytuowanie tego typu mebla w mieszkaniu to pokaz dworskości i wyrafinowania. Nic bardziej mylnego! Obecny styl i wykończenie toaletek zupełnie nie przypominają dawnych elementów wyposażenia pokoi. Dziś to elegancki i użyteczny dodatek, który może również pełnić funkcję dekoracyjną. Tylko od Ciebie zależy to, w jakim stylu urządzisz przestrzeń z udziałem toaletki. 

Wybór stylu ma znaczenie, czyli toaletka z lustrem dostosowana do wnętrza

Gdy zdecydujesz się na toaletkę, pamiętaj, by wybrany model odpowiednio komponował się z wystrojem pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Jakie możliwości pozostają do wyboru? 

1. Toaletka w nowoczesnym stylu — modele tego typu cechuje minimalizm i zastosowanie prostych, nieskomplikowanych form. Często spotykane są meble wykonane na wysoki połysk. Zgrabny i funkcjonalny blat wraz z pozostałą przestrzenią roboczą jest estetycznie wykończony i pozbawiony zdobień. Całość wygląda stylowo, elegancko i modnie.

2. Toaletka w stylu glamour — ten gatunek to bez wątpienia model rodem z hollywoodzkiego filmu. Najważniejsze będzie w tym przypadku lustro, które koniecznie musi mieć małe lampki, rozmieszczone wokół. Pożądane są wszelkie ozdobne dodatki, np. w postaci efektownego dekoru na froncie szuflady. Blat mebla powinien mieścić wszystkie niezbędne akcesoria, od perfum, aż po zestawy biżuterii. Ma być bogato, ekstrawagancko, fikuśnie. 

3. Toaletka w stylu skandynawskim lub rustykalnym — meble tego rodzaju cechuje prosta forma i wysoka jakość wykonania. Zwraca się tu szczególną uwagę na materiał, z którego powstaje toaletka — zazwyczaj jest to drewno lub imitująca je płyta. Dyskretne szuflady, przestronny blat, rama pozbawiona nadprogramowych zdobień, ciepłe barwy — to jest to!

Dodatki, które tworzą całość

Toaletka z lustrem sama w sobie stanowi dobry wybór do pokoju każdej kobiety. Jeśli wspomniane lustro ma dodatkowe oświetlenie, mebel jest nie tylko efektowny, ale również praktyczny. Dzięki temu makijaż jest wykonywany z największą precyzją. Lampy powinny znajdować się po obu stronach lustra, na wysokości twarzy. Oryginalne i stylowe toaletki z lustrem znajdziesz w sklepie OK STYL. Dostępne w nim propozycje pozwolą Ci na profesjonalne urządzenie kobiecego kącika.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież