Instalacje wodne są w dzisiejszych czasach koniecznością.

Medium jakim jest woda potrzebne jest do codziennego prawidłowego funkcjonowania. Nie mowa tu tylko o człowieku, który potrzebuje wody do codziennej higieny i do spożycia. Obecnie odpowiednio dostarczona woda do zakładów produkcyjnych i przedsiębiorstw stanowi kluczowy element funkcjonowania. Marka Gundfos to światowy lider, który jest uznawany za największego producenta pomp do wody. Nic dziwnego, gdyż każdego roku hale produkcyjne tej marki opuszcza 16 milionów pomp.

Firma powstała w Dani w roku 1945. W trakcie istnienia firmy inżynierowie opracowali sporo innowacyjnych technologii. Nawet obecnie Gundfos stawia na rozwój badawczo naukowy. To pozwala na wyznaczanie nowych trendów w świecie instalacji wodociągowych. Firmie przyświeca wiele celów, wśród których jest człowiek i środowisko. Firma dokłada wszelkich starań do poprawy jakości życia ludzi oraz środowiska. Zaawansowane rozwiązania technologiczne połączone z nieporównywalnie wysoką jakością pozwalają sprostać nawet najbardziej skomplikowanym wymaganiom klientów, a ponadto ograniczyć do minimum czynniki, jakie mogłoby zagrozić środowisku.

Pompy do wody Grundfos – trzon asortymentu globalnego lidera

Firma Gundfos może pochwalić się bogatym asortymentem rozmaitych pomp. Wśród nich znajdziesz pompy głębinowe, pompy samozasysające, stopniowe, pompy zanurzeniowe, pompy zatapialne, pompy obiegowe, pompy poziome wielostopniowe.

Pompy głębinowe Grundfos – wyróżnia się ponadprzeciętną niezawodnością oraz szerokim zakresem parametrów. Wykorzystywane są do pompowania czystej wody, która nie jest agresywna. Wykorzystywane są podczas pompowania z wierconej studni. Dodatkowymi zaletami są: smarowane wodą łożyska, które zapobiegają osadzaniu się w nich piasku, wydajny silnik, spirala ssawka, która chroni przed skutkami suchobiegu i pływające wirniki, które wyposażone są w własne łożysko.

Pompy samozasysające Grundfos – ich wielką zaletą jest długi okres bezawaryjności. Przeznaczeniem tego rodzaju pomp jest podnoszenie i utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w instalacji wodociągowej. Pompa cicho pracuje i posiada zabezpieczenie przed suchobiegiem.

Pompy pionowe wielostopniowe – wykorzystywane są do pompowania wody pitnej i innych substancji. Szeroki zakres parametrów pozwala na pracę urządzeń w różnych instalacjach. Oferuje większą wydajność i energooszczędność.

Pompy zatapialne Grundfos – wykorzystywane są do pompowania wody deszczowej oraz czystej wody. Dostępne są w dwóch wersjach to jest: SB, którą stosuje się w domu i SBA, która posiada wbudowany automatyczny sterownik.

Pompy zanurzeniowe Grundfos – tymi pompa tłoczy się brudną wodę pozbawionej fekaliów oraz wodę drenażową. Wyposażona jest w silnik jedno lu trójfazowe asynchroniczne.

Pompy obiegowe Grundfos - służy do wymuszania obiegu w instalacjach ogrzewania w budynkach mieszkalnych i zakładach produkcyjnych.

Pompy Grundfos, czyli gwarancja najlepszej jakości

Kolejną cechą produktów firmy Gundfos jest wysoka jakość. Do wytworzenia pomp używa się tylko najmocniejszych i najtrwalszych materiałów. To pozwala na uzyskanie długiej żywotności produktu. Wysoka jakość producenta nie dotyczy tylko finalnego produktu. Odnosi się ona do funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, na co składają się wysokie kwalifikacje pracowników, a przede wszystkim doskonałe wyposażenie zakładów produkcyjnych. Skupiając się na produktach tego producenta należy zwrócić uwagę na ich wykonanie. Każdy produkt jest wytwarzamy z takich materiałów jak: żeliwo, stal nierdzewna, poliamid wzmocniony włóknem szklanym i mosiądz. Wykorzystanie odpornych na korozje materiałów zapewnia długie i bezawaryjne funkcjonowanie wszystkich pomp oraz pozostałych urządzeń Grundfos.

Zastosowanie pomp Grundfos

Trwałość urządzenia z której wynika długoletnie i bez awaryjna praca, niezwykła staranność wykonania, wysoka wydajność oraz energooszczędność to główne zalety korzystania z pomp Gundfos. Jest też więcej pozytywnych cech, które wyróżniają markę. Jak chociażby szereg systemów uwydatniających i zabezpieczających ich pracę, jednak wymiana ich wszystkich mogłaby ciągnąć się w nieskończoność. Te pompy znajdują zastosowanie niemal wszędzie na przykład: w sieciach wodociągowych, w instalacjach przemysłowych, w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych, w instalacjach myjących, uzdatniania wody, przeciw pożarowych, w celu podwyższania ciśnienia w instalacjach, w dostarczaniu wód gruntowych do zakładów wodociągowych i w nawadnianiu w rolnictwie i ogrodnictwie.

Więcej informacji znajdziecie na sklep-watermark.pl/grundfos

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież