Smażenie na wysokim tłuszczu może pozostawić na patelni trwały ślad. Dotyczy to patelni z których często korzystamy i poddajemy wysokiej temperaturze dymienia. Nie oznacza to, że musimy kupować patelnię co miesiąc. Tą, którą posiadamy możemy mieć przez długi czas pod warunkiem dobrego czyszczenia i właściwego pielęgnowania. Już nasze babcie znały skuteczne metody na pozbycie się przypalonych resztek jedzenia. Te sposoby pozwalały na doszorowanie wszystkich naczyń. Dawne garnki i patelnie nie posiadały powłoki teflonowej, a często były wykonane ze stali czy aluminium, a jednak służyły przez wiele lat i dobrze spełniały swoje zadanie. Przypalona patelnia jest zmorą w kuchni. Podczas smażenia produktów w zbyt wysokiej temperaturze, co za tym idzie przegrzewanie naczynia to dosyć częsty błąd, który popełnia znaczna większość nas. Nieumiejętne korzystanie z patelni powoduje powstanie na jej powierzchni trudnych do usunięcia zabrudzeń. Jak skutecznie wyczyścić przypaloną patelnię? Jak to wykonać bez użycia środków chemicznych? Poniżej sposoby po których patelnia wygląda jak nowa.

Krótka chwila nieuwagi lub zbyt wysoka temperatura i na twoim garnku pojawia się spalenizna. Nie zawsze jest powód do zmartwienia się, gdyż nie wszystko stracone. Czym wyczyścić naczynie aby pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń? Czy domowe sposoby mogą być równie skuteczne jak profesjonalne środki czyszczące? O czym nie można zapomnieć czyszcząc garnek. Jednak zanim garnek przeznaczysz do wyrzucenia poznaj niezawodne domowe sposoby walki z spalenizną. Dzięki tym sposobom bez tracenia czasu i energii na szorowanie pozbędziesz się spalenizny oraz przywrócisz garnkom pierwotny wygląd. Z poniższej treści dowiesz się czym i jak wyczyścić przypalony garnek.

Palety coraz częściej znajdują zastosowanie w naszych domach i wykorzystywane są do tworzenia mebli. Charakteryzują się mnogością zalet: są tanie, ogólnodostępne, dodają wnętrzu oryginalności, a co najważniejsze można wykończyć je samodzielnie, według własnego pomysłu.

Według naukowców na ciele muchy znajduje się nawet 2 miliony bakterii, a w przewodzie pokarmowym nawet 33 miliony.

Myszy małe gryzonie o niegroźnym wyglądzie potrafią narobić wielu szkód szczególnie jak dostaną się do piwnicy, domu lub auta.

Kanapa jest meblem, który najczęściej ulega zabrudzeniom, dlatego warto co jakiś czas odświeżyć i wyczyścić, aby prezentowała się świeżo i czysto.