Nowoczesne meble pełne są natchnień płynących z przeszłości. Na szczęście zwykle jest to zapożyczenie w ciekawym i niekonwencjonalnym wydaniu, więc próżno tu szukać mdłych meblościanek i topornych rozwiązań. Podobnie jest z łóżkiem piętrowym. Wielu projektantów dotyka tego tematu. Dzięki temu możesz teraz wybierać z dziesiątek różnych projektów, odpowiednich do różnych przestrzeni. Dlatego przedstawimy Ci sześć miejsc, odpowiednich, by ustawić ten mebel.


1. Zacznij od sypialni -  łóżko piętrowe się tu doskonale sprawdzi

Łóżko piętrowe w sypialni? Ameryki tym nie odkryjemy, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. To przecież podstawowe miejsce, w którym ten mebel będzie idealnie się prezentował. . Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz nieco miejsca, które można przeznaczyć na przykład na poczet kącika kawowego lub materaca do ćwiczeń.

 

2. Pokój dziecięcy z łóżkiem piętrowym - nie ukrywamy, że to połączenie pasuje do siebie!

Dobrze jest wyposażyć w łóżka piętrowe pokoje dziecięce. Zwłaszcza jeśli Twoje pociechy mieszkają w jednym pomieszczeniu. To rozwiązanie sprawi, że będą miały więcej miejsca na zabawę, naukę i odpoczynek. Nowoczesne łóżko piętrowe jest zupełnie bezpieczne. Regulowane wysokie barierki, wygodne schody i miękkie materace - ten mebel w niczym nie ustępuje tradycyjnej kanapie.

 

3. Łóżko piętrowe w pokoju gościnnym? To żadna fanaberia

Pokój gościnny to także świetne miejsce na postawienie łóżka piętrowego. W takim pomieszczeniu sprawdzą się w szczególności modele połączone z przestronnym biurkiem do pracy. Musisz pamiętać, że twoi goście będą potrzebować chwili dla siebie, sprawdzenia maili czy nawet czasu na szybką prasówkę. Takie łóżko sprawi, że będą mieć wszystko pod ręką. Wygodne miejsce do pracy i do spania, a resztę dnia będą mogli spożytkować na rozmowach z tobą.

 

4. Czas wyjść poza mieszkanie - łóżko piętrowe w domku letniskowym i na działce

Lepiej trafić nie mogliśmy. Domki letniskowe i ogródki działkowe to dość ograniczone przestrzenie. Wiąże się to z ograniczeniami, płynącymi z prawa budowlanego i specyfiki tych obiektów. To jednak nie znaczy, że nie będziesz chciał tam przenocować. Łóżko piętrowe w takim miejscu to idealne rozwiązanie. Nie zajmie ci wiele miejsca, a dzięki temu ty wraz ze znajomymi w komfortowych warunkach spędzicie całą noc.

 

5. Hostele, akademiki, stanice, schroniska i obiekty turystyczne - łóżko piętrowe jest tu wręcz obowiązkowe

Bardzo często możesz spotkać się z łóżkiem piętrowym w budżetowych obiektach noclegowych. Do listy takich miejsc zalicza się stanice harcerskie, schroniska górskie, hostele dla młodzieży czy internaty i akademiki. Wspólnym mianownikiem tych miejsc jest to, że bardzo często nocuje w nich bardzo duża liczba osób. W takim przypadku, łóżka piętrowe są idealnym sposobem na uratowanie przestrzeni. Jeżeli planujesz taki obiekt, to warto wyposażyć się w nowoczesne rozwiązania, które z jednej strony będą oszczędzać powierzchnię pokoju, a z drugiej nie będą tak straszyć, jak stare meble tego typu.

 

6. Łóżko piętrowe w mieszkaniach na wynajem krótkoterminowy? Strzał w dziesiątkę!

Doskonałym pomysłem jest wyposażenie mieszkań pod wynajem krótkoterminowy w łóżka piętrowe. Pamiętaj, że będą z nich korzystać turyści, którzy chcą się dobrze bawić na mieście i taką imprezę często przenoszą do apartamentu,  który zajmują. Umożliwisz im to udostępniając im salon, natomiast drugi pokój możesz wyposażyć w dokładnie takie, nowoczesne i eleganckie meble.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież