smieci po remoncie
W trakcie remontu domu lub mieszkania gromadzi nam się bardzo dużo powstałych śmieci podczas przeróbki budynku. Nie wolno ich wyrzucać do ogólnego pojemnika na tzw. odpady mieszane. Grozi to podwyższonymi opłatami w kolejnych miesiącach lub jednorazowym mandatem. Żeby tego uniknąć, musimy wiedzieć, w jaki legalny sposób pozbyć się pozostałości po remoncie.


Jak się pozbyć resztek rumowiska po zburzonej ścianie?

Podczas przeróbki ścian, rosną nam szczątki zbędnego tynku, płytek, cegieł itp. Możemy się z tym uporać w bardzo prosty sposób, zamawiając specjalne kontenery budowlane. Jednorazowy koszt jest niewielki, a przy okazji jesteśmy w zgodzie z przepisami o segregowaniu śmieci. Musimy jedynie zwrócić uwagę na wielkość kontenera, gdyż od jego gabarytów zależeć będzie wysokość opłaty. Jeżeli więc zmieścimy cały gruz w mniejszym pojemniku niż tradycyjny, posłużmy się właśnie nim. Najmniejszy kontener ma pojemność 2 m sześcienne.

Odpowiednie służby posiadające kontenery na odpady, przywiozą zamówiony przez nas zasobnik, a potem zabiorą napełniony. Ustalmy, jak długo chcemy gromadzić odpady, by firma na czas mogła przyjechać po napełniony pojemnik. Pamiętajmy, iż zamawiając skrzynię na śmieci budowlane, nie możemy do nich wrzucać mebli, drewna i wszystko, co do artykułów budowlanych nie należy. Do tego służą inne kontenery.

Koszty

Biorąc pod uwagę koszty wywozu pełnego pojemnika, starajmy się o wynajem kontenerów raczej nie w liczbie mnogiej. Najbardziej będzie nam się kalkulować opcja jednorazowego zapakowania gruzu. Dwa małe kontenery, to większa cena niż jednego większego o podwójnej pojemności. Jeżeli mamy do wyrzucenia oprócz czystego gruzu także kubły i wiaderka po farbach oraz cemencie itp. nastawmy się na dodatkowe opłaty.

Mniej zapłacilibyśmy, gdyby gruz był tak zwany czysty, ale jeżeli musimy pozbyć się także innych odpadów budowlanych, więc nie zawsze uda nam się zejść z kosztów. Każde województwo ma również inny cennik związany z wywozem śmieci, do których wynajmujemy kontenery na odpady. Nasze opłaty będą więc różnić się w zależności od tego, w którym rejonie kraju wykonujemy remont.

Kamm - kontenery na każdy remont.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież