Szwajcaria znana z zegarków, czekolady, banków, sera i alpejskich krajobrazów.

Jest to kraj w którym żyje się w szczęściu. Jest to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów Europy. Kraj jest w czołówce rankingu dobrobytu, ale jakość życia ma swoją cenę. Szwajcaria to kraj z najwyższą średnią pensję miesięczną w Europie równocześnie jest jednym z krajów najdroższych do życia na Ziemi. Szwajcarska gospodarka jest jedną z najbardziej stabilnych na Świecie. Kraj ma niskie bezrobocie (obecnie na poziomie 3,2%), wykwalifikowaną siłę roboczą i jeden z najwyższych produktów krajowych brutto na mieszkańca. Bezrobocie w kraju jest naprawdę niskie. W Szwajcarii jest jeden z największych w Europie odsetek pracowników z zagranicy. Dla osób chcących być pracownikiem w Szwajcarii czeka sporo ofert pracy na przykład w budowlance. Potrzebni są fachowcy w zawodach takich jak: dekarz, zbrojarz, spawacz (Mig, Tig, Mag, Aluminium), monter kuchni, drzwi, okien, wentylacji, cieśla szalunkowy, hydraulik, ślusarz, malarz, murarz i wiele innych. Takim specjalistom oferuje się zatrudnienie w największych firmach, umowę o pracę z pełnym zakresem świadczeń.

Pozwolenie na pracę i pobyt

Dzięki wysokiej jakości życia, niskim podatkom i świetnym zarobkom Szwajcaria staje się coraz popularniejsza dla osób szukających pracy. Tutaj wykwalifikowani pracownicy bez problemu znajdują zatrudnienie.

Pozwolenie na pracę i wizy pracownicze. Obywatele Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu mogą bez problemu zjeżdżać do tego państwa i szukać pracy. Takie osoby mogą pracować do trzech miesięcy bez pozwolenia. Pracodawca musi zarejestrować pracownika w ramach procedury powiadamiającej o zatrudnieniu krótkoterminowym. Musi być wykonane najpóźniej dzień przed zatrudnieniem. Dla osób chcących zostać dłużej wyjściem jest zarejestrowanie się w swojej gminie i uzyskanie pozwolenia na pobyt. W celu rejestracji wymagany jest paszport i umowa o pracę.

Zezwolenie na pobyt krótkoterminowy

Zezwolenie L jest przeznaczone dla osób, które mieszkają w Szwajcarii krócej niż rok. Obywatele UE/EFTA mają prawo do tego zezwolenia jeśli mają umowę na prace na minimum 3 miesiące do 12 miesięcy. Okres ważności zezwolenia jest związany w okresem obowiązywania umowy o pracę. Zezwolenie można wydłużyć do 2 lat jeśli nie zmienił się pracodawca.

Zezwolenie na pobyt dłuższy niż rok

Jest to zezwolenie na czas początkowy lub czasowy, które ważne jest przez rok, ale jest możliwość przedłużania corocznego. Zezwolenie B jest dawane osobą, które chcą przebywać w Szwajcarii dłużej niż rok. Takie zezwolenie wydaje się wtedy kiedy cudzoziemiec posiada umowę na co najmniej rok lub na czas nieokreślony. Obywatele wszystkich państw członkowskich UE/EFTA, którzy nie mają zatrudnienia, także mają prawo do zezwolenia B. W tym przypadku osoba musi udowodnić, że posiada środki do życia oraz odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe.

Sprawdź oferty prac na budowach w Szwajacrii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież