Stół kuchenny to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To przy nim spędzamy czas z rodziną, celebrujemy posiłki, gościmy przyjaciół. Stoły kuchenne wykonywane są z różnych materiałów. W niektórych wnętrzach lepiej sprawdzą się modele szklane, w innych drewniane. Jak więc wybrać stół do kuchni?


Szklany stół kuchenny – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Szklane stoły coraz częściej pojawiają się w polskich kuchniach. Powodem tego jest wiele zalet związanych z ich użytkowaniem. Łatwo zetrzeć z nich plamy, nie trzeba martwić się o to, że po zabrudzeniach zostaną ślady. Jeśli zdecydujemy się na model wykonany ze szkła hartowanego, wówczas taki stół będzie wytrzymały na wysokie temperatury. Na plus jest również wygląd takich mebli. Szklany stół kuchenny pasuje do nowoczesnych kuchni, dodaje aranżacji elegancji, a przy tym jest praktyczny. Warto zdecydować się na wariant rozkładany, który zapewni miejsce dla większej liczby gości.


Stół kuchenny drewniany – zalety i wady

Stoły drewniane to powszechny wybór wśród użytkowników ceniących sobie klasyczne rozwiązania. Meble z naturalnych materiałów są solidne, wytrzymałe, mogą być użytkowane przez długie lata. W dodatku sprawdzają się w różnych stylach aranżacyjnych. Stoły drewniane pasują do kuchni klasycznych, skandynawskich, rustykalnych, ale i nowoczesnych. Warto przy wyborze takich mebli zwrócić uwagę na to, czy zostały one odpowiednio zakonserwowane. Stoły z drewna powinny być w szczególny sposób pielęgnowane i zabezpieczone przed wilgocią czy szkodnikami. Plusem jest to, że po latach takie meble można odnowić, przemalować je i zupełnie odmienić ich wygląd.


Plastikowe stoły kuchenne – czy warto?

Do kuchni możemy też wybrać plastikowe stoły. W tym przypadku istotne jest jednak to, by były one wykonane z tworzyw wysokiej jakości. Takich, które będą odporne na uszkodzenia, wysokie temperatury, będą wytrzymałe. Stoły kuchenne plastikowe są przeważnie designerskie. Mogą mieć one nietypowe wykończenia, kształty nóżek. Zazwyczaj nie mają nadmiernych ozdób, same w sobie są dekoracją. Zróżnicowana może być też kolorystyka takich mebli. Nie zawsze są to barwy stonowane, stoły plastikowe dostępne są nawet w kolorze zielonym czy czerwonym. Większa jest więc możliwość dopasowania ich do nowoczesnej aranżacji.


Stoły metalowe, ceramiczne, kamienne – jakie jeszcze?

W industrialnych wnętrzach sprawdzą się stoły metalowe. Nadają one wnętrzom nieco surowości. Niektóre z nich mogą mieć blaty wykonane ze szkła hartowanego. Równie popularne są stoły z blatem kamiennym. Takie prezentują się niezwykle oryginalnie, a przy tym mają szereg zalet, wynikających z właściwości zastosowanego materiału. Blat jest odporny na zabrudzenia, uszkodzenia, zadrapania. Jest twardy, ale też ciężki. Alternatywą mogą być stoły, w których blaty są ceramiczny. Takie też są wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury. Są jeszcze stoły z płyt laminowanych. Ich blaty są łatwe w utrzymaniu czystości, a przy tym meble te są tańsze np. od drewnianych odpowiedników

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież