Kominek to marzenie tysięcy ludzi. Kojarzy nam się z ciepłem, relaksem, przytulnością. Każdemu wnętrzu dodaje stylu i charakteru, a mieszkańcom domu stwarza doskonale miejsce do odpoczynku, wspólnych rozmów i czytania ulubionych książek. Ale żeby móc się nim w pełni cieszyć, musimy wiedzieć, w jaki kominek zainwestować. Inne sprawdzą się w dużych domach, inne w wiejskich chatkach, jeszcze inne w mieszkaniach.

Jaki kominek wybrać?

Wybierając idealny dla siebie kominek, zacznijmy od przeanalizowania swoich potrzeb. Dodatek ten może bowiem spełniać kilka funkcji. Poza oczywistymi walorami estetycznymi jest też doskonałym narzędziem grzewczym. Wykorzystujemy to najczęściej w domach letnich, na działkach rekreacyjnych, gdzie nie montujemy kaloryferów i często nie mamy dostępu do np. do źródeł gazu. W takiej sytuacji warto wybrać kominek wyposażony w system dystrybucji gorącego powietrza lub model z płaszczem wodnym. Dzięki takim rozwiązaniom gorące powietrze będzie miało szansę dotrzeć do wszystkich zakamarków naszego domu, efektywnie je ogrzewając.

Jeśli z kolei kominek ma być tylko estetycznym dodatkiem do wnętrza, możemy śmiało wybierać w rodzajach, typach i projektach. Od prostych, minimalistycznych konstrukcji w nowoczesnym stylu, przez tradycyjne, cięższe modele, aż do ekologicznym biokominków, które nadają się nawet do mieszkań.


Odpowiednia szyba

Wybierając kominek, musimy zwrócić uwagę na elementy, z których się składa. Ważnym komponentem jest szkło kominkowe, które powinno spełniać kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim musimy być odporne na działanie wysokich temperatur, które przecież bezpośrednio wiążą się z ogniem buchającym w naszym palenisku. Upewnijmy się więc, że szyba ma odpowiednią grubość, sprawdźmy, czy producent gwarantuje jej ognio- i żaroodporność.

Szkło kominkowe powinno być precyzyjnie dopasowane do modelu kominka, który mamy w domu. W zależności od potrzeb możemy wybrać takie o odpowiednich wymiarach lub zamówić szybę odpowiednio dociętą do naszych potrzeb. Co ciekawe, szkła różnią się też od siebie wizualnie. Jedne pasują do nowoczesnych palenisk, inne do tych tradycyjnych. Zwróćmy na to uwagę.

Szkło kominkowe kupisz w sklepie https://kratki.com/sklep/pl/category/19/szklo-kominkowe


Ekologia w bloku

Jeśli marzy nam się kominek w mieszkaniu, gdzie nie możemy podłączyć się do komina, postawmy na rozwiązanie bio. Biokominek to świetne uzupełnienie każdego wnętrza. W zależności od aranżacji salonu możemy wybierać między bardziej nowoczesnymi projektami lub tymi tradycyjnymi, nawiązującymi do klasyki. Biokominki są całkowicie bezpieczne i ekologiczne. Nie wydzielają właściwie żadnych substancji – spalane paliwo uwalania jedynie śladowe ilości dwutlenku węgla. Do tego są piękne, eleganckie i dodają wnętrzu charakteru. Tak, byśmy nawet w bloku mogli poczuć się jak we własnym, przytulnym domu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież